EPGİS Son Dakika Zam Duyurusu! LPG Otogaz Fiyatlarına Gece Zammı Geldi!

Enerji Petrol Gaz İkmal istasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) bir son dakika duyurusu yayınlayarak LPG otogaz fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu. LPG otogaz fiyatlarına ne kadar zam yapıldı?

Finans 11.01.2022 - 21:56 11.01.2022 - 21:56 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına dair zam beklentisi oluşurken zamma ilişkin haber gece saatlerinde geldi. Daha önceki uygulamalara aykırı olarak zammın açıklanma saatinin ise oldukça geç belirlenmesi dikkatlerden kaçmadı. Enerji Petrol Gaz İkmal istasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre LPG otogaz fiyatına zam yapıldı. 

LPG OTOGAZ İÇİN NE KADAR ZAM AÇIKLANDI

Enerji Petrol Gaz İkmal istasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafıdnan yapılan son dakika duyurusuna göre LPG otogaz zammı belli oldu. Yapılan açıklamada LPG otogaz için litre fiyatına 29 kurul zam yapıldığı bildirildi. Zamlı tarifenin pompa fiyatlarına yansıması ise bu gece 00:00'da olacak. Araçlarına LPG otogaz almak isteyenler pompadan zamlı fiyatlarla satın alma işlemine bu gece yarısından itibaren başlayacaklar. 

epgis lpg zammı

ZAM KARARI NEDEN GEÇ AÇIKLANDI

Enerji Petrol Gaz İkmal istasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından daha önce zam kararları saat 16:00 ile 17:00 arasında açıklanıyordu. Ancak zamlı fiyatlar pompaya gece 00:00'dan itibaren yansıyordu. Bu zamlı fiyatların devreye girmesinden hemen önce ise vatandaşlar akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturuyorlardı. Enerji Petrol Gaz İkmal istasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) LPG Otogaz için yapılan son zammı biraz daha geç saatte açıklayarak akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluşmasını önlemeye çalıştı.

BENZİN VE MOTORİNE DE ZAM YAPILACAK MI?

Benzin ve motorin fiyatlarında da zam beklentisi oluştuğu biliniyor. Sektör temsilcilerinme göre benzin ve motorin için de zam gerekliliği oluştu. ANcak bu konuda Enerji Petrol Gaz İkmal istasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) henüz bir açıklama yapmadı. Şu anda benzin ve motorin için resmi zam durumu bulunmuyor. ANcak yarın hem petrol fiyatlarında hem de dolar kurundaki gelişmelere bağlı olarak benzin ve motorin için de zam sözkonusu olabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@