Erdoğan Sinyali Vermişti,Bankalarda Büyük Faiz Depremi! İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi İndirim Haberleri Peş Peşe Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz indirimi açıklaması ile Merkez Bankası Ağustos PPK toplantı kararları beklenmeden bankalar faiz indirmeye başladı. İşte konut, ihtiyaç ve taşıt faizlerinde son durum!

Erdoğan Sinyali Vermişti,Bankalarda Büyük Faiz Depremi! İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi İndirim Haberleri Peş Peşe Geldi

Pandemi döneminde getirilen zorunlu kısıtlama kararları ekonomide büyük tahribat yaratırken pandeminin en etkili olduğu dönemlerde Merkez Bankası tarafından açılan ucuz kredi muslukları ile yangın söndürülmeye çalışılmıştı. Ekonominin yeniden canlanmasını sağlamak adına verilen düşük faizli krediler sonrasında enflasyon, dolar kuru ve altın fiyatları hızlı bir yükselişe geçmişti.

2020 senesinin Haziran ayında dip noktasını gören faiz oranları sonrasında Merkez Bankası tarafından verilen enflasyon alarmı ile yerini yükselişe bırakmıştı. Merkez Bankası tarafından uygulamaya alınan parasal sıkılaşma kararları ile yüksek dolar kuru ve enflasyonla mücadele kredi faiz oranlarını da hızla yukarıya çekmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FAİZ AÇIKLAMASI: FAİZ ORANLARINDA DÜŞÜŞE GEÇİYORUZ, YÜKSEK FAİZ YOK!

Dün akşam canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye yönelik yapmış olduğu değerlendirmesinde ekonomide öncü göstergelerin yüzde 7'nin üzerinde bir büyümeyi işaret ettiğini belirterek "Ağustos'u geride bıraktığımızda enflasyon noktasında düşüşü göreceğiz. Enflasyon şu anda bulunduğumuzun çok daha altında bir rakamda olacak.

Bunun sinyalini de buradan bir yerlere vermiş oluyorum. Bu noktadan sonra enflasyonun artık daha yüksek rakamları görmesi mümkün değil. Zira faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz. Yüksek faiz aynı zamanda yüksek enflasyonu getiriyor. Ağustos ayı bizim için kırılma noktaıs olacak. Türkiye artık inşallah düşük enflasyona geçiş yapacak" diyerek faiz oranlarında düşüş olacağını dile getirmişti.

erdoğan-faiz-açıklaması

ERDOĞAN FAİZ İNDİRİMİ DEDİ, BANKALARDAN İNDİRİM HABERLERİ PEŞ PEŞE GELDİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faiz indirimi açıklaması bankaları da harekete geçirdi. Merkez Bankası tarafından faiz indirimi yapılacağı yönündeki beklenti sonrasında bankalardan yeni bir kredi atağı geldi.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankaların kredi faiz indirimi haberleri peş peşe açıklandı. Akbank konut kredisi faiz oranı için uygulamış olduğu faiz oranını yüzde 1,39 sevyiesinden yüzde 1,34 seviyesine çekerek en uygun konut kredisi veren banka oldu.

en-uygun-konut-kredisi-2

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Araç sahibi olmak isteyen kişiler için en düşük taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1,50 oranı ile Vakıfbank tarafından veriliyor.

en-uygun-taşıt-kredisi-5-ağustos

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA, 36 AY VADELİ 10 BİN LİRA KREDİ ÇEKENLER NE KADAR ÖDEYECEK?

Şu anda en düşük ihtiyaç kredisi veren banka yaptığı faiz indirimi ile ING Bank oldu. ING Bank yüzde 1,35 seviyesine çektiği ihtiyaç kredisi faiz orkanı ile en uygun kredi veren banka oldu.

ihtiyaç-kredisi-faiz-oranları-listesi-5-ağustos

Bu oran üzerinden 36 ay vadeli 10 bin lira kredi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi ise 369 lira olarak gerçekleşecek.

SONRAKİ HABER