Eski Normale Dönüş Beklenen Araba Fiyatları Zıvanadan Çıktı! Sıfır Araç Fiyatlarına 2 Ayda 300 Bin TL Birden Zam Geldi

Araba fiyatlarında normalleşme beklenirken indirim beklenen fiyatlara zam üstüne zam geldi! Sıfır araç fiyatları Aralık 2021 listeleri yayımlanırken sıfır araç fiyatına 300 bin TL zam geldi!

Finans 08.12.2021 - 12:03 08.12.2021 - 12:03 Gülcan Özer

Araba fiyatları için eski normale dönüş beklenirken ne yazık ki alım için indirim bekleyen kişiler şok yaşadı. Döviz kurlarında yaşanan yükseliş ve çip krizi gibi etkenler yıl sonunda beklenen indirim kampanyalarının suya düşmesine neden oldu. 

Sıfır araç fiyatları için açıklanan Aralık ayı satış kampanyaları sönük kalırken pek çok marka ise indirim beklenirken fiyatlarına rekor oranda zam yapmaları ile dikkat çekti. Özellikle de Volkswagen tarafından açıklanan satış fiyat listesi gündemi salladı. Son 2 ayda yapılan zamlar nerede ise ikinci el araç fiyatı kadar bir bedele ulaştı. 

SIFIR ARAÇ FİYATLARINA REKOR ZAM AÇIKLANDI! 

Araba fiyatlarına indirim bekleyen vatandaşlar gözlerini Aralık ayı sıfır araç kampanyaları duyurularına çevirmişti. Her sene yıl sonuna özel olarak stoklardaki 2021 model araçları bitirmek için yapılan dev indirimler vatandaşlara cazip alım fırsatı sunuyordu. 

Ne yazık ki bu sene tam tersi bir durum yaşandı ve indirim bekleyen kişiler zam yoku yaşadı. Araç fiyatları için açıklanan listelerin hemen hemen tümünde araba fiyatlarında artış yaşandığı görülürken sıfır araba markalarının bir bölümü düşük faizli araç kredisi desteği sunmakla yetindi. 

passat fiyatları 300 bin tl zam

volkswagen aralık fiyat listesi

VOLKSWAGEN PASSAT 2021 MODELİ İÇİN SON 2 AYDA GELEN ZAM MİKTARI 300 BİN LİRAYI AŞTI !

Dünyanın ve Türkiye'nin en çok satan araba markaları arasında yer alan Volkswagen beklenen Aralık ayı fiyat listesini yayımladı. Yayımlanan listede pek çok modelde yer alan yüksek zam oranları dikkat çekerken vatandaşlar gelen zamlara tepki gösterdi. Volkswagen Yeni Golf modeli için Ekim ayı listesinde 484 bin 900 liralık fiyat açıklarken Aralık ayı listesinde bu rakam 640 bin liraya çıktı. 

Volkswagen Passat modelinde ise dizel otomotik donanım paketinde Ekim ayı satış fiyatı 979 bin 300 TL olarak ilan edilirken Aralık ayı satış fiyatı ise 1 milyon 280 bin liraya çıktı. Sıfır araç fiyatlarında yaşanan artışın nedenleri arasında ilk sırada döviz kurunda yaşanan yükseliş neden gösterilirken pandemi nedeniyle meydana gelen çip krizi de şirketleri zora soktu. Sıfır araç üretimi azalırken talebin canlı kalması ile araç fiyatları zamlanmaya devam etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@