Ethereum Arzında Büyük Düşüş! Borsalarda Son 3 Yılın En Düşük Seviyesi Görülüyor

Kripto para piyasalarındaki çalkantılı süreç sonrasında kripto para borsasında Ethereum son 3 yılın en büyük arz düşüşünü yaşıyor. Peki arz düşüşü tam olarak ne anlama geliyor?

Finans 06.12.2021 - 22:10 06.12.2021 - 22:13 Elif İşçi

Kripto para piyasası ciddi bir düşüş eğilimi içerisine girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in yaşamış olduğu düşüş eş zamanlı olarak altcoinleri de olumsuz anlamda etkiledi. Piyasalarda yaşanan depremin etkisi hala devam ediyor.

Tüm kripto para birimleri süreçten olumsuz etkilenmelerine rağmen bu süreçte Ethereum daha büyük zarar görmüş ve yatırımcıları daha büyük panik yaşamış gibi görünüyor. Birkaç gündür piyasalarda toparlanma süreci devam ediyor. Buna rağmen Ethereum yatırımcıları yaşanan düşüş nedeniyle panik satışlarına ağırlık verdiler.

ETHEREUM BORSALARDA ARZ DÜŞÜKLÜĞÜ YAŞIYOR!

Ethereum Arzında Büyük Düşüş! Borsalarda Son 3 Yılın En Düşük Seviyesi Görülüyor2

Ethereum daha önce yaşanan düşüşte borsalarda arz talebinde ciddi bir düşüş yaşanacağının sinyallerini vermiş ve bu konuda yatırımcılara gerekli ön bilgilendirmeyi gerçekleştirmişti. Düşüş sürecini rahat bir şekilde göğüslemesine rağmen yatırımcılar büyük bir panik dalgası içerisine girdiler.

Daha önce düşüş süreci hakkında sinyalleri veren kripto para birinin  bu davranışının altında yatan sebepler de ortaya çıktı. Aslında amaç yatırımcılara Ethereum sattırmak değil, bu süreci olumlu bir şekilde değerlendirerek Ethereum satın almak ve cüzdanlarına çekmek olarak ifade ediliyor.

ETHEREUM 3 YILIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNE GERİLEDİ!

Araştırmalara göre ortaya çıkan veriler ışığında kripto para borsalarında son 3 yıllık zaman diliminin en düşük seviyesine gerilediği öğrenildi. Yapılan detaylı incelemeler sonrasında kripto para biriminin kripto para borsalarındaki toplam bakiyesinin 14.042.578,584 olduğu öğrenildi.

Karşılaştırma yapıldığı zaman ise son 3 yıllık zaman diliminin en düşük seviyesine gerilediği öğrenildi. Aslında  borsalarda arzın düşmesi demek fiyatla ters orantılı olarak hızlı hareket gerçekleştirdiği anlamına geliyor. Arzın borsalarda düşmesi ise uzmanlar tarafından ilerleyen günlerde fiyatlarda hızlı bir artışın yaşanabileceği anlamına gelebiliyor.

Ethereum şimdilerde ortalama olarak 4.150 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bir haftalık toplam kayıp değerlendirildiği zaman yüzde 3 olarak belirlendi. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin bu süreçte rekor seviyede düşerek büyük yara almış oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@