Ethereum Hakkında Sürpriz Gelişme! Ethereum 5.000 Doları Geçecek mi?

Kripto para piyasasının ikinci lideri Ethereum bugün ciddi bir yükseliş trendi içerisine girdi. Yatırımcıları heyecanlandıran bu durum karşısında 5.000 dolar seviyesini görüp göremeyeceği düşünülüyor.

Finans 01.12.2021 - 15:00 01.12.2021 - 15:01 Elif İşçi

Piyasa değeri ile incelendiği zaman kripto paralar arasında ikinci sırayı alan Ethereum hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bugün itibariyle kripto para birimi üzerinde yaşanan hareketlilik dikkat çekti.

Ethereum, gelen son bilgilere göre 4.550 dolar direncinin üzerine çıkarak hızlanmaya başladı. Bunun ardından son olarak 4.700 dolar seviyelerine kadar çıktığı belirlendi. İkinci büyük kripto para biriminin bu süreçte yükselişi heyecana neden oldu.

ETHEREUM HIZLI BİR YÜKSELİŞLE 4.700 DOLARA YÜKSELDİ

Kripto para birimi üzerinde zaman zaman dalgalanmalar hakim olsa dahi 4.650 dolar seviyelerinde işlem gördüğü belirlendi. Bu durumda yapılan değerlendirmelere göre oldukça ciddi bir kırılma gerçekleştirdiği tespit edildi. Uzmanlar ise yakın süreçte 4.650 dolar destek seviyesinin üzerinde kalmasının oldukça önemli olduğunu ve buna göre yükselişin devam edebileceğini belirtiyorlar.

Ethereum bir ara yükselişiyle zirve yaparak 7.780 dolar seviyelerini de gördü. Yaşanan bu rallinin 100 saat basit hareketli ortalamanın üzerine çıkarak çok net bir kırılma olduğu ifade ediliyor.  

ETHEREUM 5.000 DOLAR SEVİYELERİNİ GÖREBİLİR!

Ethereum Hakkında Sürpriz Gelişme! Ethereum 5.000 Doları Geçecek mi?2

Ethereum yatırımcıları yaşanan bu gelişmeyi büyük bir heyecanla takip ederken, ilk büyük direnç seviyesinin ise 4.800 dolar olduğu belirlendi. Yaşanacak yeni bir yükselişle birlikte kripto para biriminin 4.800 dolar seviyelerinin üzerine çıkarak bir kapanış gerçekleştirmesi halinde yeni bir yükseliş sinyali olarak yorumlanabilir.

Yeni bir yükseliş sonrasında da uzmanlar yeni hedefin 5.000 dolar seviyelerine kadar çıkabileceği görüşüne. Hatta daha fazla yükseliş yaşanması halinde bu rakamlar 5.200 dolar seviyelerine kadar yükselebilir. Ethereum üzerinde yaşanan bu tür bir artış sonrasında bazı şüpheler de gündeme geldi. Eğer direnç seviyesinin üzerine çıkamazsa bu bir düşüş yaşanacağı anlamına gelebilir.

Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler bir yatırım tavsiyesi değildir. En doğru bilgiye kişisel araştırmalarınız ve kişisel yönlendirmeleriniz ile ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@