Ethereum için Büyük Gün! Ethereum Yatırımcıları Nasıl Hareket Edecek?

Ethereum ağı için yarın büyük gün. Yeni bir dönüşümün başlayacağı yeni günde Ethereum yatırımcıları nasıl hareket edecek?

Finans 09.12.2021 - 00:15 09.12.2021 - 00:17 Elif İşçi

Kripto para piyasasının ikinci lideri olarak kabul gören Ethereum için yarın büyük gün. Ağ içerisinde yeni bir güncelleme yapılacak. Bu güncellemenin ismi ise Arrow Glacier güncellemesi olarak ifade edildi.

Güncellemenin tamamlanmasının ardından ‘zorluk bombası’ adı verilen durumun bu süreçte biraz daha gerileyeceği düşünülüyor. Bu durumda Ethereum ağı içerisinde potansiyel olarak ifade edilebilecek bir donmanın yaşanacağı düşünülüyor. Tüm bu gelişmeler sonrasında yaşanabilecek zorluk bombasının 2022 yılının Haziran ayına kadar ileri bir tarihe atıldığı belirlendi.

Bu süreç içerisinde Ethereum ağının sahip olduğu iş ispatı modelinin yeni bir model olan hisse ispatı modeline geçmesi bekleniyor.

ETHEREUM YATIRIMCILARI YENİ DÖNEMDE NE YAPACAK?

Ethereum için Yarın Büyük Gün! Ethereum Yatırımcıları Nasıl Hareket Edecek?

Gerçekleşecek olan güncellemeler sonrasında yatırımcıların endişeli bekleyişi devam ediyor. Ancak uzmanlar bu durumda yatırımcıları etkileyecek bir durumun olmadığını düşünüyorlar. Ama dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

‘Zorluk bombası’ olayının tam olarak yatırımcılar tarafından anlaşılması için öncelikli olarak Ethereum 2.0 sürecinin de eksiksiz bir şekilde biliniyor olması gerekiyor.

MADENCİLİK TARİH OLACAK

ETH2 ile birlikte yeni bir dönem başlayacak. Bu süreç içerisinde madencilik ağının tamamen ilerleyen dönemlerde geride kalması bekleniyor. Hisse ispati modeline geçişin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Zorluk bombası sürecinin ertelenmesi geçişin ani olmasını engelleyecek. Sürecin ani olmaması ise alışma süreci için hem yatırımcılara hem de kripto para birimine zaman vermiş olacak. Yeni modelin ve ağın hem geleceğe odaklı bir şekilde hem güvenilir hem de sürdürülebilir bir hal alması bekleniyor.

Kripto para madenciliği için ciddi bir oranda enerji tüketimi sağlanıyor. Yeni model olan hisse ispatı ile birlikte şimdilerde olduğu gibi yüksek enerji gerektirmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@