Ev Dekorasyonunda Kullanılmaması Gereken 5 Çiçek Türü

Çiçeklerin kendisine has görünüşleri onları dekorasyonun vazgeçilmez parçası yaparken bazı çiçeklerin ise dekorasyonda kesinlikle kullanılmaması gerekiyor.

DEKORASYON 11.08.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Çiçeklerin kendisine has görünüşleri onları dekorasyonun vazgeçilmez parçası yaparken bazı çiçeklerin ise dekorasyonda kesinlikle kullanılmaması gerekiyor.

Çiçekler her geçen gün dekorasyonda daha fazla kullanılmaya devam ederken bazı çiçeklerin ise ev dekorasyonunda kesinlikle kullanılmaması gerekiyor. İşte ev dekorasyonunda kesinlikle kullanılmaması gereken 5 çiçek türü;Zambak Özelilkle de evinde kedi besleyen kişiler kesinlikle zambak türü çiçekleri dekorasyonda kullanmamalıdır. Çiçek aranjmanlarının vazgeçilmezi olan zambakların pek çok türü kediler üzerinde olumsuz etkiye sahip olmakla beraber onların sindirim sistemlerini bozarak ishal yaptıkları da bilinmektedir. 

Boru Çiçeği Eşsiz güzelliği ile kendisine hayran bırakan boru çiçeği göz alıcı renklere sahiptir. Bu çiçeği tehlikeli yapan ise tatlı ve hoş kokusu nedeni ile ağza alınması durumunda felce ve ölüme dahi neden olabilmesidir. 

Ortanca Aslında Türkiye'de pek çok evde yer alan ortanca canlı renkleri ile büyük hayranlık uyandırmaktadır. Ortanca çiçeğini çiğnemek solunum durmasına, tansiyonun düşmesine, baygınlığa ve baş dönmesine bile neden olabilmektedir. Bu nedenle çocuklu evlerde tercih edilmemelidir. 

Kaynana Dili Bakımı son derece kolay olduğu için bitki seven ancak bakımı ile uğraşmak istemeyen kişilere hitap eden kaynana dili cilt sorunlarına neden olan ve kalp sorunlarına bile sebebiyet verebilen asparajin içermektedir. 

TrinitariaGüzel rengi ile kendisine hayran bırakan Trinitaria bitkisi kardiyotonik etkileri nedeni ile son derece zararlıdır. Kaza ile ya da bilerek bitkinin yapraklarının çiğnenmesi kalp çarpıntısı ve kalp ritim bozukluklarına yol açmaktadır. 

 Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@