Ev Satın Alacaklar Dikkat! Denizbank'tan 300 Ay Vadeli Konut Kredisi Verilmeye Başlandı!

Yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere Denizbank tarafından 300 ay vadeli konut kredisi verilmeye başlandı. Denizbank 300 ay vadeli konut kredisi nasıl kullanılır?

Finans 13.12.2021 - 22:01 13.12.2021 - 22:01 Engin Uzunoğlu

Ev satın almak isteyenler finansman desteklerine dair araştırmalarını sürdürüyorlar. Konut fiyatlarında meydana gelen yükselişlerden dolayı ek kaynak temin edilmeden ev satın almak imkansız hale geldi. İnsanlar ev satın alırken ya peşin para ödemek istemiyorlar ya da birikimleri konut satın alacak para miktarını karşılamakta eksik kalıyor. Bunun için de konut kredileri her zamankinden çok daha fazla önem kazandı. Denizbank da farklı bir konut kredisi kampanyası ile son günlerde oldukça ses getirdi. 

DENİZBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Denizbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere sabit faiz uygulanarak eşit taksitler halinde geri ödeme yapılabiliyor. Bu kredi kampanyası kapsamında Denizbank müşterileri satın almak istedikleri evlerin ekspertiz değerinin yüzde 80'i oranında konut kredisi çekebiliyorlar. 500 Bin TL'lik ekspertiz değeri olan bir ev için Denizbank tarafından müşterilere en fazla 400 Bin TL konut kredisi verilebiliyor.

DENİZBANK KONUT KREDİSİ MALİYETLERİ NELERDİR?

Denizbank'ın konut kredisi için müşterilere uyguladığı bazı kredi maliyetleri hakkında da bilgi verildi. Buna göre konut kredisi çeken müşteriler kullandıkları kredi miktarının binde beşi oranında Kredi Tahsis Ücreti tahsil ediliyor. Ayrıca Denizbank'ın konut kredisinin KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) ve BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) kesintilerinden muaf olduğu bildirildi. Bunların yanında müşteriler konut sigortası, hayat sigortası ve DASK'ı DenizbanK'tan yaptırmaları durumunda yüzde 0,02 puanlık bir kredi faizi indirimi elde edebiliyorlar.

DENİZBANK KONUT KREDİSİ FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Konut kredisi kullanmak için Denizbank'ı tercfih eden müşteriler kendilerine hangi faiz oranı ile kredi verileceğini merak ediyorlar. Banka tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Denizbank müşterileri aylık yüzde 1,51 faizle konut kredisi kullanabiliyorlar. 120 ay vadeli kredilerin yıllık maliyetlerinin ise yüzde 20,48 olduğu bildirildi.

100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

denizbank konut kredisi maliyeti

Denizbank'tan konut kredisi kullanan müşterilerin faiz indirimi hakkı elde etmedikleri durumlarda aylık yüzde 1,51 kredi faizi ygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanımında müşteriler bankaya her ay 2.318 TL kredi taksiti ödüyorlar.  300 ay vadeli konut kredisi için müşterilerin Denizbank ile iletişime geçmeleri gerektiği belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@