Evde Bakım Maaşı Aralık 2021 Ödeme Takvimi! Şehrinizi Gün Gün Kontrol Edin

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar için Aralık ayı ödeme listesi merakla bekleniyor. Vatandaşlar ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ederken Aile Bakanlığı'nın aralık ayı takvimini paylaşıyoruz.

Finans 02.12.2021 - 10:37 02.12.2021 - 10:37 Mustafa Karagöz

Evde bakım maaşı Aralık ayı ödemeleri hangi başlayacak? Sorusu on binlerce hak sahibi tarafından aranıyor. Özellikle yükselen fiyatlar nedeniyle ihtiyaçları artan vatandaşlar ödemelerin en erken ne zaman yapılacağını ve kendi şehirleri için ödeme listesini merak ediyorlar. 

EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER LİSTESİNE İLK ŞEHİR NE ZAMAN EKLENECEK?

Evde bakım parası ödemeleri için yeni listeler oluşturulacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden ödemelerini ayın ilerleyen günlerinde başlatacaklar. Ancak yılsonu olması nedeniyle ödemelerin bu ay için gecikebileceği de değerlendiriliyor. 

İlk Ödeme Hangi Gün Yapılacak?

Evde bakım maaşı ödemeleri için ilk ödemelerin ayın ilk haftasının tamamlanmasının ardından başlaması bekleniyor. 

Genellikle, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ödemeleri ayın 8. ve 9. günlerinde yapmaya başlıyor. Ancak bu tarihler bazı aylarda ayın 7. gününde bazı aylarda ise ayın 10. gününde yapılmaya başlanıyor. 

Aralık ayı içinde ödemelerin ayın ikinci haftasının başında başlaması ödemelerin tamamlanmasının ise ayın 30. gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Yine yukarıda belirttiğimiz gibi bakanlık birimleri her yılın sonunda ve başında ödemeleri biraz geciktirebiliyor. Aralık ve Ocak aylarında evde bakım maaşları biraz daha geç başlayabilir yada biraz daha geç ödenebilir. 

Genel olarak ise Aralık 2021 dönemi evde bakım maaşları ayın 8 Aralık Çarşamba, 9 Aralık Perşembe günü başlayabilir. Ödemelerin tüm şehirler için tamamlanması ise 20. günü geçebilir. 

KENDİ ŞEHRİNİZ İÇİN SORGULAMA YAPIN

Evde bakım maaşı ödemeleri için vatandaşlar e-Devlet üzerinden sorgulama yapabilirler. 

e-Devlet sistemine kendilerine ait şifre ve T.C. numaraları ile giriş yapacak olan vatandaşlar daha sonra Aile Bakanlığı tarafından sağlanan hizmetlere erişim sağlayacaklar. Ardından evde bakım maaşı sorgulama bağlantısından kendileri için ödemelerin yatıp yatmadığını kontrol edebilecekler. 

EVDE BAKIM MAAŞI OCAK 2021'DE NE KADAR ARTACAK?

Evde bakım maaşlarına Ocak ayında zam yapılacak. Zam tutarı memur maaşlarına yapılacak zam oranı ile belli olacak. Destek ödemelerinin memur maaşlarına endeksli olması nedeniyle ödemeler için memur maaşlarının yükselme tutarı etmen olacak. Zamlı evde bakım maaşı ödemeleri ise Ocak 2022 döneminde hesaplarda olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@