Evde Bakım Parası Yatan İller! Ocak 2022 Zamlı Ödemeler Geç Mi Ödenecek?

6 ocak evde bakım parası yatan iller belli oldu mu? Ocak 2022 döneminde yükselen evde bakım parası ödemeleri için beklemede olan vatandaşlar 6 Ocak tarihli ödeme listelerini merak ediyorlar.

Finans 06.01.2022 - 10:51 06.01.2022 - 10:52 Mustafa Karagöz

Evde bakım parası ödemelerinde 6 Ocak 2022 listesi araştırılıyor. 500 binden vatandaşın faydalandığı evde bakım parası desteğinin Ocak ayı ödemeleri ve 2022 yılı ödeme tutarlarına dair son gelişmeler haberimizde. 

EVDE BAKIM PARASI ÖDEME LİSTESİ 6 OCAK 2022

Ağır engelli raporu olan, kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlara ödenen evde bakım parası ödemeleri Ocak ayı ile birlikte yenilendi. Bilindiği üzere evde bakım parası ödemeleri memur maaşlarına endeksli olarak yükseliyor. Ocak 2022 döneminde memurlara yapılan yüzde 30'luk zam sonrasında evde bakım parası ödemeleri de 2 bin TL bandının üzerine çıkmıştı. 

Ocak ayı ile Temmuz aylarını kapsayan 6 aylık dönem için evde bakım parası ödemeleri 2.292 TL olarak ödenecek. 

Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi

Evde bakım parası ödeme listesine yenileri eklenmedi. Ocak ayı ödemeleri henüz başlamamış olup Aile Bakanlığı birimleri ödemelere önümüzdeki günlerde başlayacaklar. SYDV'ler üzerinden yapılacak ödemeler hesaplara 2.292 TL olarak yatırılacak bu rakam aralık ayında 1798 TL seviyesindeydi. 

EVDE BAKIM PARASI ÖDEMELERİ GEÇ Mİ ÖDENECEK?

Evde bakım parası ödemeleri Ocak 2022 döneminde geç ödenebilir. Bu durumun en önemli nedeni kurumların yıl bütçe hesapları ile zamlanan tutarların hesaplarının yapılması olarak gösteriliyor. Ayrıca bakanlık birimlerinin diğer tüm ödemeler, yardımlar için de bütçe planı yapması bekleniyor. 

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA

Evde bakım parası alan vatandaşlar farklı yöntemler bulunuyor. Vatandaşlar ödemelerin hesaplara yatıp yatmadığını e-Devlet sistemi üzerinden "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" ekranından öğrenebilirler. Bunun dışında Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile yatan ödemeler SMS ile öğrenebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@