Evde bakım parası yattı mı? 12 Haziran Evde bakım maaşı yatan iller listesi

Binlerce kişi arama motorlarında evde bakım parası yattı mı araştırıyor. Haberimizin devamında 12 Haziran 2022 evde bakım parası yatan iller listesini paylaştık.

Finans 12.06.2022 - 14:10 12.06.2022 - 14:13 Büşra Uluşen

Aylık olarak hesaplara yatırılan evde bakım maaşı için birçok kişi araştırmalara başladı. Evinde yaşlı, engelli ve ağır hasta bireylere bakmak durumunda olan vatandaşlara, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım maaşı, vatandaşların asgari giderlerini karşılayabilmeleri amacıyla veriliyor.

Evde bakım maaşı yattı mı?

Türkiye'de binlerce kişinin alma hakkı kazandığı evde bakım parası için nefesler tutuldu. Haziran ayının ortasına girilmesiyle birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen ödenek için 12 Haziran 2022 evde bakım parası yattı mı araştırılıyor. 

Evde bakım parası yatan iller listesi 12 Haziran 2022

Her ay vatandaşların hesaplarına yatırılan evde bakım maaşları 15 Haziran Çarşamba günü ödenecek. Vatandaşlar evde bakım maaşlarının ne zaman yattığını ya da yatacağını cep telefonları üzerinden sorgulayabilecekler. 

Evde bakım aylığı alanlar, sorgulama yapmak için Ziraat Katılım Bankası'ndan maaşlarını alıyorlarsa, BAKIYE yazıp 4747'ye SMS atarak bakiye takibi yapabilirler. 

Evde bakım aylığı ödemeleri aynı zamanda e-Devlet sistemi üzerinden sorgulanabilmektedir. T.C. kimlik numarası ve şifre ile e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra arama bölümüne '' Engelli Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama '' yazarak girin. Açılan sayfada ilgili ödenek bilgilerinize ulaşabileceksiniz.

Evde bakım maaşı ne kadar 2022?

Asgari ücrete zam yapılmasıyla birlikte evde bakım parası da arttı. Asgari ücrete yüzde 50,5 oranında yapılan zammın ardından evde bakım parası da yaklaşık 1000 TL artarak bin 798 TL'den 2 bin 706 TL'ye yükseldi. 

İnşaat sektörü bitme noktasında: 280 lira olan beton, 1150 liraya çıktı!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@