Eylül 2021 Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Konut Kredisi Güncel Faizleri Ve Taksit Hesaplama Tabloları

Konut satın almak isteyenler Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın konut kredisi kampanyalarının güncel faiz oranlarını merak ediyorlar. Kamu bankaları konut kredisi faizleri ne kadar?

Finans 28.09.2021 - 21:58 28.09.2021 - 22:06 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarındaki ciddi yükselişler ekonomi gündeminin önemli maddelerinden birisi olmaya devam ediyor. Yüksek fiyatlarla ev sahibi olmak zorunda kalan vatandaşlar için son çıkış yolu ise konut kredileri oluyor. Borçlanırken düşük maliyetlerle karşılaşmak isteyen vatandaşların konut kredisi tercihleri ise kamu banklaarından yana oluyor.

Kamu bankaları konut kredisi verirken yalnızca bankacılık noktasından hareket etmiyorlar. Kamusal görevleri gereği ekonomiyi ayakta tutabilmeyi amaçlayan bankalar inşaat sektörünü destekliyorlar. Bu şekilde 250 alt sektör de dolaylı olarak destek almış oluyor. Kamu bankaları da konut kredisi faizlerini düşük tutarak bu faydayı sağlamada önemli bir rol üstleniyorlar. 

Güncel konut kredisi faiz oranları incelendiğinde bazı özel bankalar kapsam dışı bırakılırsa en uygun faizler kamu bankaları tarafından veriliyor. Kamu bankalarından konut kredisi kullananlar avantajlı imkanlarla konut finansmanı elde edebiliyorlar.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ EYLÜL 2021 GÜNCEL FAİZ ORANI

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler bankaya başvuruda bulunduklarında aylık yüzde 1,37 oranında faizlerle karşılaşıyorlar. 100 Bin TL konut kredisi 120 ay vade seçeneği ile kullanıldığında müşteriler aylık 1.703 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu şartlarda kullanılan bir konut kredisinin Ziraat Bankası'ndaki toplam maliyeti ise 205.754 TL oluyor. 

vakıfbank ziraat konut kredisi faizleri

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ EYLÜL 2021 GÜNCEL FAİZ ORANI

Vakıfbank konut kredisi kampanyası kapsamında kredi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 faiz oranı uygulanıyor. Uzun yıllardır konut kredisi vererek yüzbinlerce müşterinin ev sahibi olmasını sağlayan Vakıfbank'tan 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi kullananlar her ay bankaya 1.703 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 206.272 TL olarak açıklandı. 

HALKBANK KONUT KREDİSİ EYLÜL 2021 GÜNCEL FAİZ ORANI

halkbank konut kredisi faizi

Halkbank konut kredisi kampanyasının mali şartları banka tarafından açıklandı. Müşteriler konut kredisi kullanırken tercihlerini Halkbank'tan yana kullanırlarsa aylık yüzde 1,38 kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 1.710 TL ödeme yapıyorlar. Vade sonuna gelindiğinde ise toplam kredi maliyeti 205.224 TL oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@