Eylül Ayı Kampanyaları Başladı! En Uygun Taşıt Kredisi Hangi Banka Veriyor?

Bankaların taşıt kredisi faiz oranları Eylül ayına özel olarak yenilendi. Peki, araba almak isteyenler için en uygun kredi hangi bankada?

Finans 12.09.2021 - 17:25 12.09.2021 - 17:29 Gülcan Özer

Yükselen araç fiyatları nedeniyle vatandaşlar araba satın almakta zorlanırken yapılan ÖTV indirimi ile satışlarda canlanma yaşanmıştı. Yine araba markaları tarafından sıfır araç fiyatları için Eylül ayına yapılan özel indirimler ve kampanyalar onrasında araba satın almak isteyenler bir kere daha alıma yönlendi. 

Araba satın almak isteyen kişiler kış öncesi koronavirüs endişesi ile toplu ulaşım araçları yerine kendi arabalarını kullanmak isterken taşıt kredisi kampanyaları Eylül ayına özel olarak takibe alındı.  Peki, en uygun araç kredisi veren banka hangisi, en düşük taşıt kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu?

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Eylül ayına özel olarak sıfır araç markalarının kendi bünyelerinde düzenledikleri kampanyalar başlarken bankaların taşıt kredisi kampanyaları da peş peşe açıklandı. Eylül ayına özel olarak yapılan güncelleme kapsamında en düşük taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.50 olarak ilan edilirken en uygun araç kredisi veren banka ise bu oranı uygulayan Vakıfbank oldu. 

eylül-ayı-konut-kredisi-faiz-oranları-listesi

Vakıfbank üzerinden 48 ay vadeli 40 bin lira taşıt kredisi kullanan bir kişinin aylık kredi taksit ödemesi bin 252 TL olarak gerçekleşirken kredinin toplam geri ödemesi ise 60 bin 283 lira olarak gerçekleşecek. 

TAŞIT KREDİSİ ÇEKEREK NASIL ARABA ALINIR?

Bankaların taşıt kredisi kampanyaları başlarken ilk kez kredi çekerek araba satın almak isteyen kişiler ise süreci merak ediyor. Bankalar sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi olmak üzere iki farklı kategoride taşıt kredisi kullandıyor. 

Sıfır araç kredisi için süreci genelde satışı yapan araba firmaları ve bayiler üstleniyor. Vatandaş anlaşmalı çalışılan bankaya yönlendiriliyor ve proforma fatura üzerinden araç satışı yapılarak taşıt kredisi kullandırılıyor. Anlaşmalı markaların kampanyaları ile bazen daha düşük faiz oranı ile taşıt kredisi de kullandırılabiliyor. 

İkinci el araç kredisi için araca ait ruhsat ve noter onaylı satış sözleşmesi ile kredi kullanılmak istenen bankanın ziyaret edilmesi yeterli oluyor. 2.el araç kredisi için bankalar çoğu zaman kefil talep etmezken aracın ruhsatına konulan rehin yeterli kabul edilerek kredi kullandırım işlemi tamamlanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@