Faiz İndirimi Yapan İş Bankası'ndan 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Çekenler ne Kadar Aylık Taksit Öderler?

İş bankası ihtiyaç kredisi faizlerinde indirim yolunu tercih eden bankalar arasına girdi. Yeni faizle yapılan hesaplamaya göre İş Bankası 50 Bin TL ihtiyaç kredisini kaç TL taksitle veriyor?

Finans 14.02.2022 - 21:42 14.02.2022 - 21:42 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit sıkışıklığı içerisinde kalan ve bütçeleri ile bu finansal sorunu aşamayan vatandaşların bulabilecekleri en hızlı çözüm yolu bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek oluyor. Bütçelerini bu şekilde döndürebilme imkanı bulan vatandaşlar kendilerine bankaların sağladığı bu imkan için bazı maliyetleri karşılamak zorunda kalıyorlar. Ancak son dönemlerde ihtiyaç kredisi faizlerindeki yüksek seyir bu anlamda güç durumda kalanları zorlayabiliyor. 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ İNDİRİMİ AÇIKLANDI!

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek son haftalarda çok önemli mali yükleri göze almayı gerektiriyor. Bu mali yükün yüksek olması ise ihtiyaç kredisi kullanımını genellikle sınırlıyor. Ancak bu konuda biraz olsun iyi haberi İş Bankası verdi. İş Bankası tarafından yapılan faiz güncellemesi ile ihtiyaç kredisi faizinde indirim yoluna gidildi. İş Bankası bugün sabah saatlerine kadar müşterilerine aylık yüzde 2,20 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriyordu. Ancak yapılan faiz güncellemesi ile ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık olarak yüzde 2,10 seviyesine çekildi. Bu şekilde ihtiyaç kredisi çekecek olan müşterilere aylık yüzde 0,10 oranında bir faiz avantajı sağlanmış oldu. 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler kendilerine sağlanacak imkanları da araştırıyorlar. Banka tarafından kredi kampanyasına dair ek bilgilendirme yapıldı. Buna göre müşteriler ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde bazı avantajları da kullanabilecekler. Bu avantajlardan birisi de ödeme kolaylıkları oldu. İş bankası müşterileri ihtiyaç kredisi çektiklerinde bu kredinin geri ödemelerini bütçelerine göre planlayabilecekler. Tercih eden müşteriler aylık eşit taksitle kredi geri ödemelerini yapabilecekleri gibi yine tercih eden müşteriler kişiye özel esnek ödeme planları ile kredi borçlarını ödeyebiliyorlar. 

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanırken azami vade sürelerinin ne olacağı da merak ediliyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre müşteriler 50 Bin TL'ye kadar olan kredilerini 36 ay vadeli ile ve bu limitin üzerindeki ihtiyaç kredilerini 24 aya kadar vade ile kullanabilecekler. 

İŞ BANKASI 50 BİN TL KREDİ MALİYET HESAPLAMA TABLOSU

iş bankası ihtiyaç kredisi hesaplama yeni faiz

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,10 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL kredi kullanımında müşteriler aylık 2.129 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredi için toplam maliyet ise 76.649 TL şeklinde açıklanıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@