Faiz Kararı Haftasında 4 Bankadan Düşük Taksitli Ve Uygun Faizli 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Kampanyası!

Finansal problemlerine çözüm arayanlar bankaların ihtiyaç kredisi için uyguladıkları aylık faiz oranını araştırıyorlar. Peki 25 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti hangi bankada kaç TL?

Finans 16.11.2021 - 20:08 16.11.2021 - 20:08 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de finansal açıdan yaşanan zor süreç vatandaşların ihtiyaç kredilerine olan başvuru sayılarında ciddi bir yükseliş kaydedilmesine neden oldu. Nakit sıkışıklıkların açare arayan vatandaşlar banka banka ihtiyaç kredisi faiz oranlarını merak ediyorlar. Bu maliyetlerle ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar kendilerine en uygun imkanı sunan bankadan nakit desteği alıyorlar. 

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI ÖNCESİ İHTİYAÇ KREDEİSİ FAİZLERİ

Merkez Bankası bu hafta Kasım ayı faiz kararını açıklayacak. Piyasa beklentilerine göre genel eğilim Merkez Bankası'nın 100 baz puanlık faiz indirimi yapması yönünde oluştu. Bu durumun gerçekleşmesi halinde ise bankaların kredi faizlerinde nasıl bir pozisyon alabilecekleri merak konusu oldu. 

Merkez Bankası faiz indirimi yaptığı son iki ay içerisinde bankalar ihtiyaç kredisi faizlerinde bariz bir indirim uygulamadılar. Bunun için de yeni bir faiz indiriminin ihtiyaç kredisi faizlerini etkilemesi beklenmiyor. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler şartlar negatife dönmeden hemen kredi çekip nakit sorunlarını çözmeyi tercih ediyorlar.

DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYALARI HANGİ BANKALARDA?

Banka banka ihtiyaç kredisi faizlerini araştıran vatandaşlar bazı bankalara düşük maliyetler nedeniyle çok daha fazla ilgi gösteriyorlar. Bu bankaların piyasa şartlarında uygun faiz uygulaması ihtiyaç kredilerini daha düşük taksitle çekebilme imkanı sağlıyor. Peki 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksitleri hangi bankada daha düşük?

QNB FİNANSBANK 36 AY VADELİ 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

QNB Finansbank yeni müşteriler için düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası ile müşterilere aylık yüzde 1,36 kredi faizi uyguluyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi durumunda aylık taksit tutarı 923 TL oluyor. Bu şartlarda kullanılan ihtiyaç kredisinin toplam maliyetinin ise 33.256 TL olduğu bildirildi. 

finansbank ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

ING BANK 36 AY VADELİ 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

ING Bank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,49 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 948 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu şartlarda kullanılan ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti ise 34.118 TL oluyor. 

ing bank ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması-1

İŞ BANKASI 36 AY VADELİ 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

İş Bankası da piyasa ortalamasının altında faizlerle ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. İş Bankası'ndan verilen bilgilere göre ihtiyaç kredisi faizi olarak müşterilere aylık yüzde 1,60 faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler aylık 968 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 34.857 TL oluyor. 

iş bankası ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması-1

TEB 36 AY VADELİ 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

teb ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

TEB tarafından yapılan ihtiyaç kredisi kampanyası açıklamasına göre müşterilere aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler vade süresince bankaya her ay 966 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@