Faiz Kararı Öncesi! İhtiyaç Kredisi Maliyetlerinde Son Durum! Vakıfbank, Ziraat, Akbank, İNG, Halkbank

Merkez Bankası politika faiz oranına dair karar hafta içerisinde açıklanacak. PPK faiz kararı öncesinde ihtiyaç kredisi faiz oranlarında oluşan son durumu ve maliyet tablolarını banka banka derledik.

Faiz Kararı Öncesi! İhtiyaç Kredisi Maliyetlerinde Son Durum! Vakıfbank, Ziraat, Akbank, İNG, Halkbank

İhtiyaç kredisi faiz oranları her ne kadar yüksek olsa da çok sayıda vatandaş bankaların faiz oranlarını merak ediyor.

Nakit ihtiyacı olan yılbaşı öncesi kredi çekme niyetinde olanlar için bankaların kampanyaları olsa da bu kampanyalar da şartı. En düşük faiz oranı bile yüksek seviyede bulunuyor. Acil ihtiyaçlar kredi kullanmayı planlayanlar için sunulan o oranlar.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM

Kamu bankalarından Vakıfbank müşterilerine sunduğu faiz oranı ile dikkat çeken banka konumunda. Bunun yanında özel bankalardan da bazı bankalar müşterilerine yada müşterisi olacaklar için döneme göre düşük faizli kredi imkanları sunuyor.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank müşterilerine yüzde 1.55 faizle ihtiyaç kredisi veriyor. Bankanın sunduğu bu faiz oranı tüm kamu bankaları ile özel bankaların kampanyasız kredi paketlerinden daha düşük seviyede bulunuyor. Müşterilerine esnek ödeme seçenekleri ile kredi sağlayacağını açıklayan Vakıfbank 125.000 TL limit sağladığını duyurdu. Krediler 36 ay yada 24 ay vadeli kullanılabilecek.

İNG Bank Şartlı Kampanyalı Kredi

İNG Bank müşterisi olmayan ve banka ile yeni çalışmaya başlayacak olanlara düşük faizli kredi sağlayacak. Banka aylık yüzde 1.48 tanışma faiz oranı ile ihtiyaç kredisi imkanı sunacak. Bankanın kredi kullanım limiti ise 20.000 TL olacak. Bankanın kredi faiz oranı kişiye özel değişeblir.

QNB Finansbank Şartlı Kampanyalı Kredi

İNG Bank'ın kampanyasına benzer bir kampanyada QNB Finansbank'tan geldi. Banka müşterilerine yüzde 1.49'dan başlayan oranlarla tanışma faizi uygulayacak. QNB Finansbank'ta müşterilerinin kredi puanlarına göre düşük faizli kredi imkanları sağlayacak.

AKBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI İŞ BANKASI

PPK ÖNCESİ İHTİTAÇ KREDİSİ

PPK ÖNCESİ 3 İHTİTAÇ KREDİSİPPK ÖNCESİ 2 İHTİTAÇ KREDİSİ

Emlak365.com olarak paylaştığımız tabloda yer alan oranlar bankaların PPK faiz kararı öncesi ilan ettikleri güncel oranlardır. Birçok banka ilan edilen oranları en düşük faiz oranı kabul edip bu faizler için özel şartlar da talep etmekteler. Müşteriler kredi başvurusunda bulunmadan önce tüm maliyet hesaplarını ve kredi kullanım şartlarına dair detayları bankalardan öğrenmeliler.

VADE SÜRECİNE DİKKAT

Bankalar; BDDK kararı kapsamında 50.000 TL'ye kadar olan kredileri 36 ay vade 50.000 TL'den daha fazla yüksek tutarda olan ihtiyaç kredilerini ise 24 ay vadede veriyorlar.

SONRAKİ HABER