Faize Savaş Dopingi! Bankaların Vadeli Mevduat Faizi Oranları Fırladı, 32 Günlük Faizde Aylık 5.247 TL Kazanç Geldi

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan savaş gerilimi dolar kuru ve altın fiyatlarını yükseltirken dolarda yaşanan yükseliş bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları rakamlarına da yansıdı.

Finans 15.02.2022 - 09:30 15.02.2022 - 09:31 Gülcan Özer

Tüm dünyanın diken üstünde durmasına neden olan Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilim Türkiye'de de ekonomi üzerinde olumsuz etkiler yaratıyor. Dolar kuru 15 TL bandını aşarken brent petrol fiyatı da 95 dolar sınırını aşarak 100 dolar yolculuğunu emin adımlarla sürdürmüştü. Yaşanan gelişmeler bankaların faiz oranlarına da yansıdı. 

Dolar kurunda yükseliş yaşanmaya başlanması ile düşüşe geçen mevduat hesabı faiz oranları yönünü yeniden yukarıya çevirirken bankada parası olanlara yüksek faiz getirisi imkanı sunuldu. Bankaların mevduat faiz oranları için yaşanan gelişmeler yakından takip edilmeye devam ederken hoş geldin faizi ve dijital mevduat faizi yanı sıra aynı zamanda Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı için de bankalar daha yüksek seviyelerde faiz imkanı sunabiliyorlar. 

BANKALARIN FAİZ ORANLARI GÜNCELLENDİ, MEVDUAT FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ! 

Türk ekonomisini yakından ilgilendiren Rusya - Ukrayna krizinde gerilim ve tansiyon her geçen gün yükselmeye devam ederken savaş geriliminin faiz oranlarına olan etkisi de her geçen gün daha fazla hissediliyor. Dolar kuru ve altın fiyatları yükselişe geçerken bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yükselişe geçti. 

en yüksek faiz 15 şubat

Bankalar 15 Şubat 2022 Salı gününe faiz güncellemesi ile başlarken yapılan güncelleme de en yüksek mevduat faiz oranı yeniden yüzde 21 seviyesine çıkarken bu faiz oranı ile 400 bin liranın 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz getirisi 5 bin 247 TL olarak hesaplandı. 400 bin lirasını Fibabanka Kiraz Hesap ile değerlendiren kişilerin faiz getirisi ise 5 bin liranın altında 4 bin 872 TL olarak gerçekleşecek. 

devlet bankalarının faiz oranları

DEVLET BANKALARININ VADELİ MEVDUAT FAİZLERİ! HALKBANK, VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Birikimini devlet bankaları arasında yer alan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden değerlendirmek isteyen kişilerin mevduat faiz oranları ise yüzde 14 ile 18 arasında değişecek. Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 14,50 olarak uygulanırken Halkbank e-mevduat hesabı faiz oranı ise yüzde 14 olarak uygulanacak. Kamu bankaları arasında en yüksek faiz veren banka ise Vakıfbank oldu. Vakıfbank arı hesabı vadeli mevduat faizi yüzde 18 olarak uygulanıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@