Faizler Düşmeden Yetişin! İNG Bank 32 Gün Esnek Vadeli Mevduat Hesaplara Yüksek Faiz Vermeye Devam Ediyor

Merkez Bankası’nın sürpriz faiz indirim kararının ardından tüm gözler bankalardan gelecek reaksiyona çevrildi. En yüksek faiz veren banka hangisi, mevduat faiz oranları kaç, ING mevduat faizi kaç?

Finans 29.10.2021 - 15:04 29.10.2021 - 15:04 Gülcan Özer

Kredi faizleriyle beraber mevduat hesaplarına ödenen faizlerin de düşmesi beklenirken bazı bankalar bu düşüşe kayıtsız kalmayarak vadeli mevduat hesabı faizlerini indirdi. İNG Bank ise bu konudaki kararlılığını sürdürerek yüksek faiz vermeye devam etme kararı aldı. 32 gün esnek vadeli hesaplarda faiz sunan İNG Bank, fon toplama faaliyetlerinde bir adım öne geçti.

Diğer bankalar sırasıyla faiz indirimine başvururken İNG Bank’ın henüz bu yönde bir karar almaması mevduat sahiplerini fazlasıyla mutlu etti. İNG Bank’tan şu ana dek bir indirim kararı gelmemiş olsa da diğer bankaların indirime devam etmesiyle beraber İNG’ den de bir karşılık gelmesi muhtemel. Bu sebeple vadeli mevduat hesabınızı açmakta acele etmenizde fayda var.

İNG Bank 32 Gün Esnek Vadeli Mevduat Faizi

Haberimizin başında İNG Bank’ın faiz oranı verdiğinden söz etmiştik. Peki, bu faiz ne anlama geliyor. 100.000 TL mevduatı bulunan ve 32 gün vadeli hesapta tutma garantisiyle İNG Bank’ta vadeli hesap açanlar dönem sonu geldiğinde 1.499,18 TL’lik net kazancın sahibi oluyor. Diğer bankaların vadeli mevduat oranları ile kıyaslandığında ciddi bir fark olduğunu görebiliyoruz.

Birikim yapmaya daha düşük tutarlarla başlayanlar da İNG Bank’ın özel mevduat oranından faydalanabiliyor. 1.000 TL için banka tarafından 32 günün sonunda ödenen faiz tutarı 14,99 TL iken 20.000 TL’si 32 gün vadeli mevduat hesabında bekleyen bir İNG müşterisi vade sonu geldiğinde 299,84 TL’lik bir kazancın sahibi oluyor. Vadeli mevduat hesabı açmak için İNG mobil ve internet bankacılığını kullanabilir, aynı zamanda İNG Bank şubelerinden de hesabınızı hemen açabilirsiniz.

ıng hoşgeldin faizi

Henüz İNG hesabınız yoksa İNG mobil uygulamasını telefonunuza indirin ve görüntülü görüşme özelliğini kullanarak hesabınızı birkaç dakika içerisinde aktif hale getirin. Hesabınızı açtıktan sonra açılan hesaba paranızı aktarmak suretiyle vadeli hesap açabilirsiniz. Üstelik mobil uygulama üzerinden hesap açanlar, bu oranlardan 90 gün boyunca yararlanma şansı elde ediyor. Siz de bu avantajlı fırsatı kaçırmamak adına hesabınızı İNG mobil üzerinden açabilir, kazancınızı bu şekilde daha uzun bir sürece yayabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@