Faizsiz Bankacılıkla 2022'de Ev Almak! Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası Ocak 2022 dönemi sıfır ve ikinci el ev alımı için sunduğu faizsiz bankacılık konut finansmanı özellikleri. Kar payı oranı, vade süreci ve geri ödeme planları...

Finans 04.01.2022 - 17:38 04.01.2022 - 17:38 Mustafa Karagöz

Faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında ev almak isteyen vatandaşlar için en uygun kar payı oranı Vakıf Katılım Bankası bünyesinde. 

Banka hem sıfır konut alımlarında hemde ikinci el ev alımlarında müşterilerine diğer bankalara göre daha düşük oranla finansman sağladığını ilan etti. Bankanın Ocak 2022 güncellemesinin ardından oluşan ödeme planları şu şekilde;

VAKIF KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI OCAK 2022

Vakıf Katılım Bankası aracılığıyla ev almak isteyenler için sunulan sistem şöyle işliyor. Müşteriler beğendikleri evi almak için Vakıf Katılım Bankası'na müracatta bulunuyorlar. Banka kişinin finansman kullanımına uygun olması durumunda süreci başlatıyor. İlk olarak müşteriye ev için finansman kullandırılıyor ve ev banka adına alınıyor. Daha sonra evi almak isteyen müşteriye 120 ay vade ile satıyor. 

Faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında sunulan özelliklerden yararlanmak isteyenler için ise en düşük kar payı oranı yüzde 1.42 bandından başlıyor. Vakıf Katılım Bankası tarafından sağlanan bu oranda ayrıca vade farkı uygulaması bulunmuyor. Ödemeler aylık eşit taksitli yada müşterinin talep edeceği şekilde 3 aydan 3 aya veya diğer ödeme seçenekleri ile yapılabilir. 

Vakıf Katılım Bankası Özellikleri

Banka konut finansmanı kullanacaklar için müşterilerine yüzde 1.42 kar payı ile finansman sağlıyor. 

Alınacak evin değerinin yüzde 80'i oranında konut finansmanı kullanılabilir. Müşteriler 300 bin TL değerindeki bir ev için 240.000 TL finansman kullanabilirler. 

Geri ödemelerde en uzun vade süreci 120 ay olarak uygulanır. 

Müşterilerin alınan evi ipotek etmeleri yeterlidir kefil şartı da istenmez. Ancak banka gerekli görmesi durumunda ek teminat yada kefil tale edebilir. 

100.000 TL Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı Kullanırsam Ne Kadar Öderim?

konut finansmanı kar payı kuveyt türk

Vakıf Katılım Bankası'nın sunduğu özelliklerle finansman kullanacaklar için yüzde 1.42 kar payı, 120 ay vadeli ödeme planı tablodaki gibi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@