Faizsiz Konut Alacaklar! En Düşük Taksitli Ödeme Planı Sürpriz Bankadan

Emlak Katılım Bankası sunduğu kar payı oranları ile faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında en düşük maliyeti sunuyor. Bankanın Aralık 2021 kar payı oranları haberimizde.

Finans 01.12.2021 - 10:34 01.12.2021 - 10:34 Mustafa Karagöz

Faizsiz Bankacılık işlemleri kapsamında konut finansmanı sunan Emlak Katılım Bankası yeni oranları açıkladı. 

Banka müşterilerinin ev alımlarına kendilerini tercih etmesi durumunda ve konut finansmanı çekmek istemeleri durumunda özel kar payı olanaklarıyla yeni fırsatlar sunduğunu açıkladı. 

EMLAK KATILIM'DAN KONUT FİNANSMANI ATAĞI

Emlak Katılım Bankası, kasım ayı faiz kararları sonrasında konut finansmanı kar payı oranlarını güncellemişti. 

Konut finansmanında maliyetleri düşüren banka müşterilerine vade farkı olmadan daha düşük maliyetle finansman sağlayacağını açıkladı. Bankanın güncel konut finansmanı kar payı oranı ise yüzde 1.34 bandında. 

Kamu Katılım Bankalarından Daha Düşük Oran

Emlak Katılım Bankası'nın sunduğu konut finansmanı kamu katılım bankalarından daha düşük seviyede. Ziraat Katılım Bankası ile Vakıf Katılım Bankası müşterilerine yüzde 1.37 kar payı ile 120 ay vadeli finansman sağlıyorlar. 

BANKANIN İLAN ETTİĞİ ÖZELLİKLER

Emlak katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarında kullanacakları konut finansmanı için özellikleri resmi sitesinden ilan etti. Finansman limiti ve diğer özelliklere dair bilgi veren banka şu maddeleri sıraladı.

* Finansman geri ödemeleriniz için size uygun vadeler sunulmaktadır. Geri ödemelerinizi bütçenize uygun şartlarda belirleyebilir ve rahatça ödeyebilirsiniz.

* Satın almak istediğiniz konutun ekspertiz* değerinin %80'ine kadar finansman kullanabilirsiniz.

* Konut finansmanı kullanımınızda, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ödemelerinden muaf olabilirsiniz.

* Gerekli görülmesi halinde finansman talebiniz için ek teminat istenebilir.

FİNANSMAN ÇEKECEKLERE UYARI 

Emlak Katılım Bankası ilan edilen kar payı oranlarına bir uyarıda bulundu. Banka uyarısında söz konusu finansmanın 100.000 TL'ye kadar olan finansmanlar için geçerli olduğunu daha yüksek limitler için bankaya başvuru yapılması gerektiğini açıkladı. 

100.000 TL İÇİN ÖDEME PLANI

emlak katılım 1 aralık

Emlak Katılım Bankası'ndan 120 ay vadeli konut finansmanı kullanılması durumunda oluşan ödeme planı yukarıda ki tabloda yer aldığı gibidir. Ödemeler aylık 1675 TL taksitle ödenecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@