FED Tutanakları Doları Uçurdu, Altını Durdurdu! Dolar, Euro Kuru, Gram Altın, Çeyrek Altının Fiyatı Kaç TL Oldu?

Dün yayımlanan FED tutanakları sonrası piyasalar yeni güne dalgalı başladı. Yayımlanan tutanakta yer alan ifadeler güçlü doları desteklerken altın fiyatları ise düşüşe geçti.

Finans 06.01.2022 - 09:55 06.01.2022 - 09:59 Gülcan Özer

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından yayımlanan tutanaklar sonrası raporda yer alan şahin mesajlar beklendiği üzere doların elini güçlendirdi. Dolar kuru verilen şahin mesajlar ile yükselişe geçerken altın fiyatları ise FED endişesi ile düşüşe geçti. Dış piyasada ons altının yaşadığı değer kaybı ile beraber iç piyasada yükselen dolar kurunun desteğine rağmen gram altın düşüşten kurtulamadı. 

Gram altının fiyatı ve çeyrek altın fiyatları düşerken genel olarak altın fiyatları güne kırmızı olarak düşüş yönlü başladı. Dolar kuru ise 20 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Kur Korumalı TL Mevduat hesabı açıklaması ile başlayan dalgalanmasını yeni bir boyuta taşıdı ve yeni güne yükseliş yönlü sert bir başlangıç yaptı. 

DOLAR KURU 14 TL OLUR MU, DOLAR VE EURO KURU NEDEN YÜKSELDİ, YÜKSELİYOR?

Piyasaların büyük bir heyecanla beklemiş olduğu FED tutanakları dün gece yayımlandı. Yayımlanan tutanaklarda FED'in son derece şahin mesajlara yer vermesi doları desteklerken altın fiyatlarında ise düşüşü getirdi. 

6 ocak dolar kuru

Açıklama sonrası dolar kuru 13.7496 TL satış ise 13.7746 TL oldu. Euro kuru ise 15.5506 TL alış ve 15.6143 TL seviyesini gördü. İngiliz sterlini ise yeni güne 18,5881 TL seviyesinden başladı. 

6 ocak altın fiyatları

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE, GRAM VE ÇEYREK ALTININ FİYATI 6 OCAK TARİHİNDE KAÇ TL OLDU?

FED tarafından verilen şahin mesajlar ile 1825 dolar seviyesinden dönüş yapan ons altının fyiatı 1.802 dolar seviyesine kadar çekilirken gram altının fyiatı 792 TL ve çeyrek altının fiyatı ise 1.280 TL alış, 1.307 TL satış seviyesine kadar düştü.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@