Fenerbahçe 80 Bin Kişilik Yeni Stadyum Projesi İle Gündemde!

Yapılan seçimler sonucunda yeni Fenerbahçe Başkanı olmaya hak kazanan Ali Koç projeler ve transferler ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Emlak Haberleri 06.07.2018 - 18:02 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Yapılan seçimler sonucunda yeni Fenerbahçe Başkanı olmaya hak kazanan Ali Koç projeler ve transferler ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Ali Koç'un Fenerbahçe Başkanı seçilmesinin ardından taraftar destek çalışmalarına başlamış forma satışlarında adeta patlama yaşanmıştı. Ardından satışa sunulan kombine biletlere de rekor ilgi gösterilmiş ve taraftar geceden stat önünde adete kamp kurarak satışa sunulan kombine biletlerden satın almak için birbirleri ile yarışmaya başlamıştı. 80 Bin Kişilik Yeni Stat Projesi Gündemde!Ali Koç taraftarın gösterdiği yoğun ilgiden memnun kalırken yeni stadyum projesi üzerinde çalışmaya başladı. Fenerbahçe yönetiminin eski üyelerinden Hakan Bilal Kutlualp şu anda 50 bin kişilik kapasitesi ile hizmet veren Şükrü Saraçoğlu Stadı yerine 80 bin kişilik yeni bir stadyum yapılması talebini yönetime iletti. İstanbul Park Yerine Yeni Fenerbahçe Stadyumu YapılacakKutlualp 50 bin kişilik Fenerbahçe stadının ileriki dönemlerde yetersiz kalacağını savunarak İstanbul Park yerine Allianz Arena projesine benzer 80 bin kişilik yeni stadyum yapılması fikrini yönetime iletti. Stadyum Fenerbahçe için büyük bir itibar ve prestij sağlayacak. Proje hakkında konuşan Hakan Bilal Kutlualp “50 bin kişilik stat yetmeyecek, Camiada ortak bir karar alınırsa İstanbul Park’ın olduğu yere 80 bin kişilik Allianz Arena benzeri modern bir stadyum yapılabilir. Ben bir öneride bulundum. Herkes fikrini beyan edip tartışabilir. Olayı uzun vadeli düşündüm. Gerekirse referandumumuzu da yaparız. Şu andaki yere de Zorlu benzeri bir AVM ve rezidans yapılabilirse elde edilecek gelirle borçları kapatırız. Artık Barcelona, Real Madrid ve Manchester United gibi bir F.Bahçe’nin temellerini atma zamanı geldi." diyerek proje fikrini kamuoyu ile paylaştı. Taraftar projeyi desteklerken Ali Koç yönetimi tarafından henüz açıklama yapılmadı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@