Finans Analisti İslam Memiş Gram Altında Yeni Hedefini Duyurdu! Temmuz'da Yükseliş Bekliyor!

Altın piyasalarına ilişkin Ekonomist İslam Memiş yeni tahminini açıkladı. Temmuz ayında gram altın bin liranın üzerine çıkabilir! İşte detaylar…

Finans 16.05.2022 - 10:02 16.05.2022 - 10:06

Piyasalar hakkında isabetli tahminleri ile her kesimden yatırımcının yakından takip ettiği isimlerden biri olan İslam Memiş, bu kez tarih vererek kritik seviyeleri açıkladı. Altın ve dolarda yaşanacak çöküşü saatler öncesinden bilen ve dikkatleri üzerine çeken İslam Memiş, gram altında yeni hedefini paylaştı. Temmuz ayına işaret ederek altın yatırımcılarının temkinli olması gerektiğini söyledi.

Gram Altın İçin Temmuz Ayı Kritik Tarih!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasalar hakkında kritik tahminleri ile yatırımcıların ilgi odağında yer almaya devam ediyor. Nisan ayını geçtiğimiz dönemde ‘’final ayı’’ olarak tanımlayan İslam Memiş, altın ve dolardaki yükselişe dikkat çekmişti. Gram altına ilişkin yeni bir tahminde bulunan İslam Memiş, gram altındaki yaşanan yükseliş sonrasında remi sosyal medya hesabından yaptığı tahmin ile gram altının 933 lira seviyesinde olduğunu söyleyerek, Nisan ayında dolar ve emtialarda neden final yapıldığının şimdi daha iyi anlaşıldığını söyledi. Ancak gramın daha yükselmediğini ifade eden İslam Memiş, Temmuz ayında gram altının 1.200 TL seviyelerine geleceği ve yıl içinde 1.450 TL olacağı tahmininde bulundu.

Nisan Ayı İçin ‘’Final’’ Yorumu Yapmıştı!

Dolar-eski-günlerine-dönüyor!-Merkez-Bankası-Mayıs-2022-PPK'da-faiz-kararı-ne-olacak-İşte-o-tarih

Nisan ayının alım için final ayı olduğuna dikkat çeken İslam Memiş, daha Nisan ayının başlarında doların 15 – 15,50 TL seviyelerine geleceğini önceden tahmin etmişti. Alım için son fırsatlar olduğunu söyleyen İslam Memiş, özellikle Temmuz ayında gram altında ciddi bir yükseliş beklentisini duyurdu. Yatırımcılar ise piyasalarda yaşanan hareketlilik nedeniyle endişeli.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

16 Mayıs Pazartesi gününde yeni haftanın ilk işlem gününde gram altın 900 lira seviyesinden işlem görüyor. Ons altının küresel piyasalarda 1.807 dolar seviyelerine kadar gerilemesine rağmen dolar/TL’de yaşanan yükseliş gram altının yükselmesine neden oluyor. Gram altın haftanın ilk gününe 900 lira seviyesi ile başlayarak hafta boyunca haber akışına göre yeni yön arayışına girebilir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@