Akaryakıtta Zam Ve İndirim Duyurusu! EPGİS Benzin, Motorin, LPG Otogaz Fiyatlarını Yeniden Belirledi!

Akaryakıtta Zam Ve İndirim Duyurusu! EPGİS Benzin, Motorin, LPG Otogaz Fiyatlarını Yeniden Belirledi!
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre akaryakıt fiyatlarına hem indirim hem de zam kararı alındı.

Türkiye'de günlerdir beklenen akaryakıt indirimlerine dair beklenen gelişme resmen açıklandı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan resmi duyuruya göre benzin ve motorin fiyatlarına indirim yapıldı. Ancak LPG Otogaz fiyatlarına ise zam yapıldığı açıklandı. İşte akaryakıt fiyat değişimlerine dair son gelişmelerin ayrıntıları...

DOLAR KURU VE PETROL FİYATLARI DÜŞÜŞLERİ FİYATLARI DEĞİŞTİRDİ

Savaş gündeminden dolayı petrol fiyatları küresel piyasalarda oldukça yükselmişti. Ancak savaş fiyatlamasına piyasaların alışmasıyla beraber petrol fiyatlarında gerilemeler meydana geldi. Bu gerilemelerle beraber ise Türkiyede akaryakıt fiyatlarına dair bir maliyet düşüşü meydana geldi. Bu maliyet düşüşünün dolar kurundaki gerilemelerle desteklenmesiyle hem benzin hem de motorin fiyatlarına indirim yapılması gereklilik haline geldi.

BENZİN VE MOTORİN İNDİRİMİ AÇIKLANDI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre motorinin litre fiyatına 96 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 23 kuruş indirim yapıldı. Bu indirimlerin pompa fiyatlarına yansıyacağı bildirildi. Benzin fiyatlarındaki indirim miktarının daha düşük olması ise devletin ÖTV payından kaynaklandı. Bu fiyat eşleştirmesi ile devletin ÖTV payı olarak benzinde herhangi bir alacağı kalmamış oldu. Bundan sonra benzine gelen tüm indirimler pompa fiyatlarına yansıtılacak.

Akaryakıtta Zam Ve İndirim Duyurusu! EPGİS Benzin, Motorin, LPG Otogaz Fiyatlarını Yeniden Belirledi!

LPG OTOGAZ FİYATLARINA ZAM GELDİ

Benzin ve motorin fiyatlarında indirim uygulanırken Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) bir de zam açıklaması yaptı. EPGİS açıklamasına göre LPG Otogaz fiyatları arttırıldı. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde LPG otogaz fiyatlarına 23 kuruş zam yapıldı. Yapılan bu zam ile LPG Otogaz fiyatları bu gece yarısından itibaren arttırılacak.