Araba almaya parası yetmeyene Yapı Kredi Bankası Garanti BBVA ve Akbank motosiklet kredisi veriyor!

Motosiklet kredisi veren bankalar müşterilerine yeni tekliflerini açıklarken Kasım ayı sonunda cazip fırsatlar sunuldu. İşte en uygun kredi teklifleri ...

Araba almaya parası yetmeyene Yapı Kredi Bankası Garanti BBVA ve Akbank motosiklet kredisi veriyor!

Sıfır araç fiyatları rekor seviyeye ulaşırken araba alması hayal haline gelen vatandaş yaya kalmamak adına yönünü motosiklet markalarına çevirmişti. Sıfır araç ve ikinci el araç fiyatlarında son derece sert bir yükseliş yaşanırken en ucuz sıfır araç fiyatının 300 bin TL sınırını da aşması ile dar gelirli vatandaşların araba sahibi olması imkansız hale gelmişti. 

Araç fiyatları adeta alev alırken aynı dönemde taşıt kredisi faiz oranlarının da yükselişe geçmesi ile dar gelirli vatandaşlar için taksitle araba sahibi olmak hayal haline gelirken vatandaş yönünü motosiklet markalarına çevirmişti. Motosiklet satışları artarken bankalar kredi kampanyalarını açıkladı. 

MOTOSİKLET KREDİSİ NEDİR?

Motosiklet alımı için bankalar tarafından verilen finansal destek paketlerine motosiklet kredisi adı verilmektedir. 0 km için bireysel motosiklet kredilerinde satın alınacak motosikletin nihai fatura değeri, 2. El için ise kasko değeri üzerinden hesaplanmak üzere;

0-400.000 TL aralığında olan için azami %70’i;

400.001 TL – 800.000 TL aralığında olanlar için azami %50’si;

8000.001 TL - 1.200.000 TL aralığında olanlar için azami %30’u;

1.200.001 TL – 2.000.000 TL aralığında olanlar için azami %20’i kadar motosiklet kredisi verilmektedir. 

Araba almaya parası yetmeyene Yapı Kredi Bankası Garanti BBVA ve Akbank motosiklet kredisi veriyor!

AKBANK MOTOSİKLET KREDİSİ! 

Akbank'tan fiyatı 2 milyon liraya kadar olan motosiklet alımları için kredi verildiği ilan edilirken 18 yaşın üzerinde olan ve kredinin taksidi, hane halkı aylık ortalama gelirinin yüzde 50'sini geçmeyen kişilerin kredi başvuruları onaylanmaktadır. 

Araba almaya parası yetmeyene Yapı Kredi Bankası Garanti BBVA ve Akbank motosiklet kredisi veriyor! - Resim : 2

GARANTİ BBVA BANKASI MOTOSİKLET KREDİSİ! 

Garanti Bankası motosiklet kredisi için yapılan açıklamada "Motosiklet için taşıt kredisi sadece bazı markaların belirli model motosikletleri için kullanılabilir. Detaylı bilgi için size en yakın Garanti BBVA şubesini ziyaret edebilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz motosiklet için kasko zorunluluğu yoktur" denilerek sadece belirli markaların bazı modelleri için kredi verileceği belirtildi. 

Araba almaya parası yetmeyene Yapı Kredi Bankası Garanti BBVA ve Akbank motosiklet kredisi veriyor! - Resim : 3

YAPI KREDİ BANKASI MOTOSİKLET KREDİSİ NEDİR?

Yapı Kredi motosiklet kredisi için de 10 yaşa kadar kredi verirken bazı markaların modelleri için faizsiz kredi verileceği duyuruldu. İkinci elde ise 10 yaşa kadar olan motosikletler alımlarında kredi desteği verileceği belirtildi. Kredi başvuruları ise YKB şubeleri üzerinden yapılacak. 

SONRAKİ HABER