Bakan Bilgin'den son dakika EYT açıklaması: EYT'nin meclise geleceği tarihi açıkladı, emekçilere müjde sözü verdi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika açıklaması yaparak EYT'nin meclise geleceği tarihi açıkladı. EYT ne zaman meclise gelecek, EYT'da son dakika bugün gelişmesi ne, EYT yasası ne zaman çıkacak?

Bakan Bilgin'den son dakika EYT açıklaması: EYT'nin meclise geleceği tarihi açıkladı!

Milyonlarca kişinin ve ailesinin beklemiş olduğu Emeklilikte Yaşa Takılanlar yasası hakkında son dakika açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapıldı. Kırşehir'de Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklerin kapanış programına katılan Bakan Bilgin burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Ekonominin ayakta kalmasını sağlayan en önemli faktörlerden birinin Ahi Evran olduğunu belirten Bakan Bilgin “Çalışanlar arasındaki ilişkinin düzenlenmesi dahil bildiğimiz modern anlamdaki sendikacılığın da mimarı Ahilik'tir. Bu topraklarda 800 yıllık bir mesaj vardır. Ticaret, üretim ve zanaatın sürekliliği sağlanamazsa bu topraklarda yaşamak zordur" diyerek pandemi sonrasında Türk ekonomisinin 7.5 oranında büyüme sağladığını söyledi. 

EYT'DE SON DAKİKA BUGÜN: BAKAN BİLGİN EYT'NİN ÇIKACAĞI TARİHİ VERDİ! EYT YASASI NE ZAMAN MECLİSE GELECEK?

Bakan Bilgin yaptığı konuşmasında "Türkiye enflasyonun tahribatına karşı üretici ve esnafımızı koruyacağız. Elbette sorunlarımız var. Enflasyon sorunu var. Esnafın kredi sorunu var. Esnafın karşı karşıya olduğu emeklilikle ilgili sorunu çözeceğiz. Onların her sorunu bizim sorunumuzdur. Çalışanlarımızın sorunu çözmek için de çalışmalar yapıyoruz. Emekçileri sevindirecek haber vereceğiz. Onları enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz” diyerek EYT yasasını Eylül ayında meclise getireceklerini açıkladı.