Bakan Kirişçi açıkladı dün zam gelen et fiyatlarına son dakika yüzde 25 indirim geliyor! Et ve Süt Kurumu ESK 1 KG Kuşbaşı ve kıyma fiyatı kaç TL olacak?

Son dönemde fiyatı en çok artan ürünler arasında zam şampiyonu olarak ilk sıralarda yer alan kırmızı et fiyatlarına son dakika indirim haberi verildi. Kırmızı et ne kadar, kaç liraya düşecek?

Dün zam gelen et fiyatlarına son dakika yüzde 25 indirim geliyor

Mutfakta en çok zam gelen gıda ürünleri arasında yer alan kırmızı et fiyatları için indirim haberini Tarım ve Ormancılık Bakanı Vahit Kirişçi verdi. AA Finans ekonomi masasının canlı yayın konuğu olan Bakan Kirişçi önemli açıklamalara imza atarken dün zam yapılacağı ilan edilen kırmızı et fiyatları için yüzde 25 indirim kararı aldıklarını duyurdu. 

Hatırlanacağı üzere dün sektör temsilcileri tarafından yapılan açıklama ile Kurban Bayramı sonrasına ertelenen zam kararı açıklanmış, kırmızı et fiyatlarına ortalama 10 liralık zam yansıtılacağı duyurulmuştu. Yapılan açıklama kamuoyunda büyük tepki oluşmasına neden olurken vatandaş yükselen et fiyatlarına tepki göstermişti. 

KIRMIZI ETE NE KADAR ZAM GELDİ, KIYMA VE KUŞBAŞI ETİN KİLOSU NE KADAR, KAÇ TL?

Et fiyatlarına yapılan zam büyük tepki çekerken konu hakkında dün açıklama yapan İstanbul Perakendeci Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Aydın Tüfekci zam yapmak zorunda kaldıklarını belirterek “İstanbul’da et fiyatı kalitesine ve bölgeye göre değişiyor. Sığır etinden kıymanın ortalama fiyatı 160 ile 200 lira, danada ise 130 ile 160 lira arasında. Şu an toptanda kilosu 98 ile 104 lira olan karkas etin bize maliyeti 140 lirayı buluyor” diyerek ortalama 10 liralık bir zam kararı aldıklarını dile getirmişti. 

Bakan Kirişçi açıkladı dün zam gelen et fiyatlarına son dakika yüzde 25 indirim geliyor! Et ve Süt Kurumu ESK 1 KG Kuşbaşı ve kıyma fiyatı kaç TL olacak?

ET VE SÜT KURUMU KIRMIZI ET FİYATLARI İÇİN YÜZDE 25 İNDİRİM KARARI ALINDI! ET VE SÜT KURUMUNDA KIYMANIN, KUŞBAŞI ETİN KİLOSU NE KADAR, 1 KG ET FİYATI KAÇ TL?

 AA Finans ekonomi masasının canlı yayın konuğu olan Tarım ve Ormancılık Bakanı Vahit Kirişçi et fiyatlarına indirim kararı aldıklarını belirterek "Et ve Süt Kurumu olarak kuzu eti fiyatıyla ilgili yüzde 25'lik bir indirim yapacağız" diyerek kuzu eti fiyatına yüzde 25 indirim yapacaklarını ilan etti. Şu anda Et ve Süt Kurumu bünyesinde gövde kuzu eti 129,75 TL'den satılırken yüzde 25'lik indirimin ardından bu rakam 98 TL seviyesine kadar düşecek gibi görünüyor. Ancak henüz yeni indirimli satış fiyatı listesi yayımlandı. Et ve Süt kurumu kıyma kg fiyatı ise 83 TL olarak uygulanıyor. 

Bakan Kirişçi açıkladı dün zam gelen et fiyatlarına son dakika yüzde 25 indirim geliyor! Et ve Süt Kurumu ESK 1 KG Kuşbaşı ve kıyma fiyatı kaç TL olacak? - Resim : 2

ET VE SÜT KURUMU BEYAZ ET FİYATLARI! TAVUK, KANAT VE BUT FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

ESK mağazalarında gövde tavuk 31 liradan satılırken mangal tavuk 35,70 TL ve kanat fiyatı ise 39,75 TL oldu.