Brent Petrol 100 Dolar Seviyesine Düştü, Motorine Bir İndirim Daha Geldi! Bu Gece Yarısından İtibaren Pompaya Yansıyacak! Motorinin Litresi 25 TL Altına Düştü!

Türkiye'de son aylarda sürekli olarak zam gelen sektörlerden birisi olan akaryakıtta dün gece gündeme yansıyan gelişmelere göre ise motorinde indirim yapılacağı söylendi. Brent petrolün değer kaybetmesi motorinin litresinde indirime gidilmesini sağladı.

Brent Petrol 100 Dolar Seviyesine Düştü, Motorine Bir İndirim Daha Geldi!

Türkiye'de son aylarda sürekli olarak zam gelen sektörlerden birisi olan akaryakıtta dün gece gündeme yansıyan gelişmelere göre ise motorinde indirim yapılacağı söylendi. Brent petrolün 130 - 140 dolar seviyelerinden 100 dolar seviyelerine düşmesi sonrasında akaryakıta indirim geldi. Motorinin litresi geçen hafta Türkiye'de 30 TL'nin üzerinde bir fiyattan satılırken üst üste gelen indirim haberleri ise vatandaşları mutlu etti. İşte gece yarısı pompaya yansıyacak indirim ve detaylar..

Geçtiğimiz günlerde benzine gelen zam geri çekilmesinin ardından Türkiye'de vatandaşlar güne indirim haberi ile başladı. Uzun süredir gelen zam haberleri vatandaşın canını sıkmaya devam ederken pompaya yansıyan indirim haberi ise yurtta coşkuyla karşılandı. Birkaç gün kadar önce yüzde 10'un üzerinde bir değer kaybı yaşan petrol fiyatları Nisan ayından itibaren ilk kez 100 dolar seviyelerine geri geldi. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında ise akaryakıt fiyatlarında indirim yapılması bekleniyordu. 

3,34 TL indirim yapılmıştı..

Geçen haftada motorine gelen üst üste indirim tutarı 3,34 TL olarak açıklanırken brent petrolün değer kaybetmeye devam etmesi sonrasında ise pompaya 2,10 TL'lik daha indirim yansıyacak. Brent petrolün 100 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte akaryakıta gelen indirim pompaya gece yarısından itibaren yansıyacağı öğrenildi. 

Benzin grubunda herhangi bir fiyat değişikliği şu an görülmezken yaşanacak değer kayıpları sonrasında ise açıklanması muhtemel konular arasında yer alıyor.

Motorinin litresine 2,10 TL indirim yapıldı

Dün gece geç saatlerde sosyal medyaya düşen motorin indirimi sabah saatlerinde sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere göre teyit edildi. Buna göre ise gün içerisinde brent petrol değerlerinde herhangi ciddi artışlar görülmemesi durumunda motorinin litresine gelen indirim haberi pompaya yansıyacak.

Gelecek haber ile birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul'da 24,59 TL'den işlem görecek. Son haftalarda motorine gelen üst üste indirimler sonrasında ise toplam indirim tutarı 5,44 TL'ye ulaştı. 

Brent Petrol değer kaybetmeye devam ediyor

Brent Petrol 100 Dolar Seviyesine Düştü, Motorine Bir İndirim Daha Geldi! Bu Gece Yarısından İtibaren Pompaya Yansıyacak! Motorinin Litresi 25 TL Altına Düştü!

Akaryakıt fiyatlarının değerlendirildiği borsalardan birisi olan Brent Petrol geçen hafta yüzde 10'dan fazla değer kaybederken bu hafta içerisinde yaşadığı kayıplarda devam ediyor. Gelen kayıplar sonrasında ise 100 dolar seviyelerine kadar gerileyen brent petrol, motorin fiyatlarında 2,10 TL indirim sağladı.