Halkbank müşterilerine sürprizi duyurdu! 3 milyon TL krediniz hazır

Konut fiyatlarının artması ile beraber yeni konut alamayanlar halihazırda bulunan konutlarını yenilemek üzere nakde olan ihtiyaçları da arttı. Bu çerçevede konut kredisi duyurusu yapan Halkbank'tan yeni bir açıklama geldi.
Halkbank müşterilerine sürprizi duyurdu! 3 milyon TL krediniz hazır

Türkiye'de artan konut fiyatlarının ateşinin sönmesi bekleniyor. Konut fiyatlarındaki ateşin sönmemesi üzerine bir de kredi faizlerinde yaşanan artışın eklenmesi üzerine konut sahibi olma hayalleri de ertelenmiş oldu.

Konut alabilmek için finansman ihtiyacı olan vatandaşlar için özellikle kentsel dönüşümü teşvik amaçlı bir takım duyurular yapılırken Halkbank'tan 'Kentsel Dönüşüm Kredisi' duyurusu geldi.

HALKBANK 3 MİLYON TL'YE KADAR KENTSEL DÖŞÜMÜN KREDİSİ VERECEK

6 Şubat depremlerinin ardından yapı stokunun zayıf olduğu konutlarda kentsel dönüşümün önemine vurgu yapılırken Halkbank, vereceği kentsel dönüşüm kredisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Halkbank tarafından yapılan açıklamada ''Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamındaki kredilerdir.'' denilirken Kanun kapsamında kredi kullanacak hak sahiplerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca faiz desteği sağlanacağı bildirildi.

1-milyon-tlye-kadar-firsatlar-sizi-bekliyor.webp

Bu çerçevede söz konusu destekten faydalanılabilmesi için gayrimenkulün “Riskli Alan”da bulunması veya riskli alan içinde yer almamakla birlikte gayrimenkulün “Riskli Yapı” olduğu teknik raporlarla tespit edilmiş olması gerektiği kaydedildi. Bununla beraber kredi detaylarında;

Hak sahiplerine kullandırılacak faiz destekli kredi tutarı en fazla 1 milyon 250 bin TL’dir. Birden fazla bağımsız bölüme sahip olan hak sahipleri adına faiz desteği sağlanacak toplam kredi tutarı her bir bağımsız bölüm için 1 milyon 250 bin TL’yi aşmamak kaydıyla toplamda en fazla 3 milyon TL'dir.

ekran-goruntusu-2024-03-20-134345.png

Bununla beraber ''Birden fazla konutu olan hak sahiplerinin ilk konutu için kullanacakları konut yapım ve konut edinme kredilerine uygulanacak Faiz Desteği yıllık %8,4 olup, iki ve sonraki konutları için Faiz Desteği yıllık %7,2 olarak belirlenmiştir.'' denilirken faiz destekli konut kredileri için azami vadenin 10 yıl olduğu bildirildi.

Detaylar için Halkbank ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Emlak365.com