İhtiyaç Kredisi Faizlerinde PPK Meltemi! İNG, QNB, Akbank, İş Bankası, Ziraat Maliyetler Düşüyor

İhtiyaç kredisinde en düşük faiz oranı yüzde kaç oldu? 10.000 TL kredi kullanırsam ne kadar faiz öderim? En yüksek limitli kredi veren devlet ve özel banka hangisi? Kredi faiz oranlarında son durum.
İhtiyaç Kredisi Faizlerinde PPK Meltemi! İNG, QNB, Akbank, İş Bankası, Ziraat Maliyetler Düşüyor

İhtiyaç kredisi faiz oranlarında maliyet hesapları değişti. Bankalar politika faiz oranlarında yaşanabilecek indirim ihtimali kapsamında kredi oranlarını güncellemeye başladılar. Faiz oranlarında çok büyük atılımlar yapan bankaların dışında bazı bankalar da düşük oranlarla indirimlere gittiler.

EN DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

İhtiyaç kredisi kullanımlarında en düşük faiz oranı İNG Bank'ta yer alıyor. Banka herkes için geçerli kredi kampanyasında yüzde 1.35 aylık faiz oranıyla kredi sağlıyor. Aylık yüzde 1.35 faiz oranı yıllık yüzd 21.7 maliyetle kredi kullanılması anlamına geliyor.

İNG Bank'tan 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Çekersem Nasıl Ödenir?

Kullanılacak kredi limiti: 10.000 TL

Kredi Tahsis ücreti: 50.00 TL

Aylık Faiz oranı: % 1.35

Yıllık maliyet oranı: % 21.7

Aylık taksit tutarı: 339 TL

Toplam geri ödenecek tutar: 13.328 TL

İNG Bank kredi limiti ve kampanyanın diğer özelliklerine dair sitesinden yayımladığı bilgilendirme mesajında "%1,35 faiz oranından başlayan ihtiyaç kredisi kampanyasından, henüz ING’li olmayan müşteriler 5.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi kullanarak yararlanabilir. Kredi kampanyası 36 aya varan vadede, Kredim Güvende Hayat Sigortası ile kullanılan kredilerde geçerli olur." bilgisini verdi.

DİĞER BANKALARIN KREDİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM

İNG Bank dışında listenin en düşük faiz oranı yüzde 1.39 seviyelerinde. QNB Finansbank'ın özel kredi puan şartıyla sağladığı ihtiyaç kredisinde müşteriler 70.000 TL'ye kadar olan krediyi 36 ay vade ve yüzde 1.39'dan başlayan oranlarla kullanabilecekler.

CEPTETEB 3 yıl geri ödemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.45

İş Bankası 3 yıl geri ödemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.60

Akbank 3 yıl geri ödemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.53

Vakıfbank 3 yıl geri ödemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.55

Halkbank 3 yıl geri ödemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.63

Ziraat Bankası 3 yıl geri ödemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.59.

0.99 FAİZLİ KREDİ KAMPANYASI DA VAR

TEB müşterilerine yüzde 0.99 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sağlayacağını duyurdu. Banka tarafından yapılan açıklamada kredi kullanımlarının bazı müşterilere özel 3.000 TL limit ve 6 ay vadeli olduğu bildirildi.