Fuat Oktay'dan Yurt Açıklaması: 3 Senede 240 Yeni Yurt Binası Yaptık

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay son dönemde eleştirilere neden olan öğrenci yurtları hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 03.10.2021 - 16:55 03.10.2021 - 16:56 Gülcan Özer

Üniversitelerde yüz yüze eğitime geçiş yapılması ile beraber büyük bir yurt sorunu patlak vermiş, öğrenciler Barınamıyoruz eylemi başlatmışlardı. Öğrencilerin yeni kayıt yaptırması, uzaktan eğitime ara verilmesi ile yurtların boşaltılması ve mülteci sorunu gibi sorunlar nedeni ile kiralık ev kıtlığı başlamıştı. 

Özellikle de üniversite olan şehirlerde öğrenciler kiralık ev bulma konusunda sıkıntı yaşanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurt sorunu olmadığını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise eylem yapan kişilerin öğrenci olmadıklarını dile getirmişti. 

FUAT OKTAY AÇIKLADI: 110 BİNİN ÜZERİNDE YATAK KAPASİTELİ YURT GELİYOR! 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yapmış Yozgat Bozok Üniversitesi Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2020-2021 yılı mezuniyet törenine katıldı. Törende konuşma yapan Oktay "Bugün aktif olarak yükseköğretime devam eden 127 devlet, 73 vakıf üniversitemiz ve 1029 meslek yüksekokulunda 8 milyonun üzerinde öğrenci öğrenim görmektedir. 

. Öğrenci sayısındaki artışla birlikte kredi ve yurt ihtiyacı gibi gereksinimler artmış, Gençlik ve Spor Bakanlığımız da bu ivmeyi yakından takip ederek yatırımlarını ihtiyaçlara göre planlamıştır ve gerekli adımları da atmıştır, atmaktadır.

Sadece geçtiğimiz 3 yılda ülkemize 240 yeni yurt binası kazandırdık. Şu anda yapımı devam eden 110 binin üzerinde yatak kapasiteli yurtlarımızı yükseköğrenim öğrencilerimizin hizmetine sunacağız" diyerek 110 binin üzerinde yeni yurt yapılacağını dile getirdi. Öğrenciler için yeni yurt müjdesi veren Oktay üniversite yurtlarındaki şartları da iyileştirdiklerini dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@