Garanti Bankası'ndan Emeklilere 1.500 TL Promosyon! Maaşını Garanti'ye Taşıyan Tüm Emeklilere Nakit Ödeme

Garanti BBVA, emekli maaşını ilk kez alacaklara ve başka banka ile PTT şubelerinden emekli aylığı alanlara 1.500 TL promosyon ödemesi yapıyor. Tüm detaylar ve özel ipuçları haber içeriğimizde!

Finans 29.09.2021 - 23:00 29.09.2021 - 23:00 Gülcan Özer

Garanti BBVA, emeklikler için sunduğu promosyon uygulamasında çıtayı iyice yükseltti ve bu alanda en iyi bankalardan biri haline geldi. Emekli aylığına göre yapılan promosyon ödemesi 1.500 TL’ye kadar varabilmekte. Maaşınızı Garanti BBVA’ ya taşımanız halinde ne kadar promosyon alacağınızı sizin için hazırlamış olduğumuz listede görebilirsiniz.

  • 0 TL ile 1.500 TL arası aylık maaş alanlar için ödenecek promosyon: 1.000 TL
  • 1.501 TL ile 2.500 TL arasında aylık maaş alanlar için ödenecek promosyon: 1.250 TL
  • 2.501 TL ve üzeri emekli maaşı alanlar için ödenecek emekli promosyonu: 1.500 TL

Siz de emekli olduğunuzda banka seçimi yaparken Garanti Bankası’nı tercih ederek veya başka banka ya da PTT’den maaş alıyorsanız maaşınızı Garanti BBVA’ ya taşımak suretiyle bu promosyonlardan yararlanabilirsiniz.

emekli maaş promosyonu

Emekli Maaşımı Garanti Bankası’na Nasıl Taşırım?

Emekli Sandığı ile emekli oluyorsanız emekli olacağınız kuruma dilekçe sunarken banka tercihi olarak Garanti BBVA’ yı tercih edebilirsiniz. SGK ve Bağ-Kur emeklileri de bu seçimlerini e-devlet üzerinden yapabilirler.

Daha önce emekli olup maaşını PTT’den ya da başka bir bankadan alanlar emekli maaşlarını Garanti Bankası’na çeşitli yollarla taşıyabilirler. Kullanılabilecek yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. E-devlet şifreniz bulunuyorsa sisteme giriş yapıp arama kısmına ‘’Emekli Banka Değişikliği’’ yazmanız halinde birkaç seçenek gelecek. Emekli olduğunuz kuruma uygun seçimi yaparak maaşınızı Garanti Bankası’na taşıyabilirsiniz.
  2. Garanti BBVA şubelerine başvurarak maaşınızı bu bankaya taşımak istediğinizi belirtmeniz halinde işlemlerinizin tamamı müşteri temsilcisi tarafından gerçekleştirilecek ve işlemlerin sonucunda maaşınız Garanti Bankası’na taşınmış olacak.
  3. Diğer banka ya da kurumla devam eden bir maaş anlaşmanız bulunmuyorsa Garanti Mobil uygulamasına giriş yaparak Emekli Bankacılığı menüsünden maaş taşıma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: PTT ya da başka bir bankadan maaş alıyorsanız ve maaş sözleşmesi sebebiyle 3 yıllık bir taahhüt imzaladıysanız bu süre sona ermeden yapacağınız işlemlerde diğer bankaya taahhüt sebebiyle ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz. Örneğin; 3 yıllık anlaşma yapıp maaşınızı 2.yılın sonunda taşımak isterseniz bedelini peşin olarak almış olduğunuz kalan 1 yılın iadesini yapmanız gerekir. Eğer devam eden bu tür bir anlaşmanız yoksa maaşınızı Garanti BBVA’ ya kolayca taşıyabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@