Garanti BBVA 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Aylık Ne Kadar Taksit İstiyor?

İhtiyaç kredisi çekmek için bankaların kampanyalarını araştıran vatandaşlara Garanti BBVA'dan çok özel bir kredi teklifi geldi. Garanti BBVA ihtiyaç kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

Finans 13.10.2021 - 18:52 13.10.2021 - 18:59 Engin Uzunoğlu

Ekonomik problemlerin üst seviyeye çıktığı bugünlerde bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları oldukça önem kazanmaya başladı. Nakit sıkışıklığı içerisinde kendilerini bularak borçlarını ödeyemeyecek hale gelen vatandaşlar çektikleri ihtiyaç kredileri ile bütçelerine denklik kazandırmaya çalışıyorlar. İhtiyaç kredisi kampanyası ile dikkat çeken bankalardan birisi de Garanti BBVA oldu. 

GARANTİ BBVA İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Garanti BBVA tarafından nakit sıkışıklığı yaşayan müşterilerin desteklenebilmesi için ihtiyaç kredisi verilmeye devam ediliyor. Bankanın ihtiyaç kredisi kampanyasını değerlendiren müşteriler belirli maliyetler karşılığında nakit destek alabiliyorlar. Garanti BBVA tarafından yapılan kurumsal açıklama ile de ihtiyaç kredisi kampanyasının tüm özellikleri kamuoyuna duyuruldu. 

AZAMİ VADE SÜRELERİ!

Garanti BBVA ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında bankaya başvurarak ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere BDDK sınırlamaları gereği belirli azami vade süreleri uygulanıyor. 36 ay vadeli ihtiyaç kredilerinde kullanılabilecek maksimum kredi tutarı 50 Bin TL olarak bildirildi.  50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredilerinde ise müşteriler en fazla 24 ay vade seçeneğini kullanabilecekler. 

GARANTİ BBVA İHTİYAÇ KREDİSİ AYLIK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Garanti BBVA tarafından ihtiyaç kredisi faizleri ile alakalı olarak da müşterilere yönelik bilgilendirmelerde bulunuldu. Müşteriye özel ihtiyaç kredisi faizinin uygulandığının altı çizilirken örnek hesaplama ile örnek faiz oranları da açıklandı. Buna göre 36 ay vadeli ihtiyaç kredilerinde 15 Bin TL'lik kredide aylık 1,86, 25 Bin TL'lik kredide aylık yüzde 1,76 ve 50 Bin TL'lik kredide aylık yüzde 1,69 kredi faizi uygulanıyor.

GARANTİ BBVA 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİNİ NE KADAR TAKSİTLE VERİYOR?

Garanti BBVA'dan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler kredi maliyet hesaplamalarını da merak ediyorlar. Buna göre 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi için müşterilere aylık yüzde 1,86 faiz uygulanıyor. Bu maliyet hesaplamasına göre 15 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti de 610 TL oluyor.

garanti bbva ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

GARANTİ BBVA İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Garanti BBVA'dan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler başvuru işlemlkerini ne şekilde gerçekleştirebilecekler? Banka tarafından bu konu da açıklığa kavuşturuldu. Buna göre müşteriler Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Anında Kredi Hattı ve banka şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@