Garanti BBVA, Anadolubank, HSBC 120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplaması

Konut kredisi çekmek isteyenler kredi maliyetlerine dair araştırmalarını sürdürüyorlar. Garanti BBVA, Anadolubank ve HSBC yüzde kaç faizle müşterilerine konut kredisi veriyorlar?

Garanti BBVA, Anadolubank, HSBC 120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplaması

Ev sahibi olma hayalini kuran vatandaşlar yüksek fiyatlamalar karşısında bu isteklerini çoğu zaman yerine getiremiyorlar. Ancak bankaların sağladıkları konut kredisi imkanları ile vatandaşlar ev sahibi olabilecekleri nakit destekleri elde edebiliyorlar. Bu nakit destekleri ile çektikleri kredi tutarlarını birikimlerinin üzerine ekleyen vatandaşlar ev sahibi olmaya yetecek parayı bir araya getirebiliyorlar. Satın alımı gerçekleşen evin konut kredisi borcu ise uzun vadelere yayılarak taksit taksit ödeniyor.

KONUT KREDİSİ GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Bankalar tarafından sağlanan konut kredisi imkanlarının bankadan bankaya değişen özel şartları olduğu gibi her bankada geçerli olan genel şartları da bulunuyor. Bu imkanı değerlendiren vatandaşlar kolay bir şekilde ev finansmanı elde edebiliyorlar. Genel şartlar içerisinde en önemli detay azami kredi vadesi oluyor. BDDK tarafından konulan sınırlamalara göre Türkiye'de standart konut kredisi kampanyalarında müşterilere en fazla 120 ay vade uygulanıyor. 10 yıla yayılan konut kredisi borcunu vatandaşlar taksitler halinde ödeyerek ev sahibi olabiliyorlar. Ayrıca bankalar aylık eşit taksitli ödeme planlarının yanında müşteriye özel ödeme planları da sunabiliyorlar. Bu şekilde ev sahibi olabilmek için ihtiyaç duyulan nakit desteği kolay şartlar eşliğinde bulunuyor.

ANADOLUBANK 120 AY VADELİ 100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Anadolubank tarafından sağlanan konut kredisi imkanında müşterilere aylık yüzde 2,25 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken Anadolubank müşterileri vade devam ettikçe her ay bankaya 2.417 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu şartlarda kullanılan konut kredisinin toplam maliyeti ise 292.006 TL oluyor.

GARANTİ BBVA 120 AY VADELİ 100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Garanti BBVA'dan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,21 kredi faizi uygulandığı bildirildi. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler vade süresince bankaya her ay 2.383 TL kredi taksit ödemesi gerçekleştiriyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 288.203 TL olduğu ifade edildi.

konut kredisi maliyet hesaplaması-2

HSBC 120 AY VADELİ 100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Konut kredisi için tercihlerini HSBC'den yana kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,55 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisinin aylık taksiti 2.681 TL oluyor. Kredinin toplam maliyeti ise 323.590 TL şeklinde açıklandı.