Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürü Murat Atay: Ev Almanın Tam Zamanı!

Düşen faiz oranları ev almak isteyen kişileri harekete geçirirken kararsızlık yaşayan kişiler için kritik "al" uyarısı geldi. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 22.09.2019 - 13:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Düşen faiz oranları ev almak isteyen kişileri harekete geçirirken kararsızlık yaşayan kişiler için kritik "al" uyarısı geldi. Detaylar haberimizde!

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan düşüş ev almak isteyen vatandaşları harekete geçirdi. Faiz oranlarında düşüş eğiliminin sürmesi ev almak isteyen kişileri ikilemde bırakırken kararsız kalan kişilere kritik al uyarısı geldi. Yeni Konut Üretimi Yok! Konu hakkında değerlendirme yapan Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürü Murat Atay konut almak için beklemede kalan kişilere kritik al uyarısında bulundu. Yeni konut üretiminin yüzde 70 oranında azaldığını belirten Atay yatırımcının stoktaki ürünleri tüketmeye çalıştıklarını belirterek konut fiyatlarının şu anda son derece uygun seviyede olduğunu, konut kredilerinin de kredi çekerek ev almaya müsait olduğunu belirterek ev almak isteyenler için en uygun zaman olduğunu söyledi. Konut Zammı Kapıda! Konut fiyatlarına çok yakın zamanda artan talep ile beraber zam geleceğini belirten Atay kendisi için uygun ev bulanlara bu nedenle hemen alıma geçmeleri tavsiyesinde bulundu. Konut almanın tam zamanı olduğunu belirten Atay konut üreticilerine de seslenerek yeni projeler üretilmesi için uygun bir dönem olduğunu belirterek "Kısa vadede stok dairelerin tüketilmesiyle yeni dairelere ihtiyaç duyulacak.Şimdi başlanması halinde ilerleyen dönemlerdeki talebi karşılamak için uygun bir pozisyon alınmış olacak. Dolayısıyla inşaat sektörünün kısa vadede tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyoruz" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@