Gaziantep Şahinbey Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Son Durum: 9 Bin 720 Ev Yıkıldı!

Gaziantep kentsel dönüşüm projeleri tüm hızı ile devam ederken Şahinbey Belediyesi son durum hakkında yeni açıklama yaptı. Kaç ev yıkıldı, Boğaziçi Bulvarı son durum ne?

Finans 12.10.2021 - 12:40 12.10.2021 - 12:40 Gülcan Özer

Verilen devlet destekleri ile kentsel dönüşüm atağı yaşayan Türkiye'nin pek çok şehrinde çalışmalar hız kazandı. Kentsel dönüşüm konut kredisi ve kira yardımı rakamları arttırılırken böylelikle vatandaşların kentsel dönüşüme olan taleplerinin arttırılması amaçlandı. 

Süreçte yapılan kanuni düzenlemeler ile vatandaşın güveni sağlanırken il ve ilçe belediyeler üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destekleri ile kentsel dönüşüme giren konut sayısı her geçen gün biraz daha arttırıldı.

GAZİANTEP ŞAHİNBEY KENTSEL DÖNÜŞÜME GİREN MAHALLELER İÇİN YIKIM SÜRÜYOR! 

Kentsel dönüşümde TOKİ ile yapmış olduğu işbirliğiyle adını duyuran Şahinbey Belediyesi süreçte yıkım çalışmalarına da hız verdi. Konu hakkında açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kentsel dönüşüm projelerine hız verdiklerini belirterek bir yandan da yeni bulvar açılışları yaptıklarını dile getirdi. Boğaziçi Bulvarı 1. etap çalışmalarını yaptıklarını belirten Tahmazoğlu "Şimdide Boğaziçi Bulvarı’nın devamını açmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yaklaşık 9 bin 720 evin yıkımını gerçekleştirdik. Boğaziçi Bulvarı 2’inci etap çalışmamız Ahmet Çelebi Bulvarı’ndan, Kılınçoğlu ve Aydınbaba mahallelerinden geçerek ve Özdemirbey Caddesi’ne birleşecek olan Boğaziçi Bulvarı’nın 2’inci etap çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu yolumuzu da hızlı bir şekilde tamamlayarak Gaziantep’imizin ve Şahinbey’imizin hizmetine sunmuş olacağız" diyerek çalışmaları titiz bir şekilde sürdüreceklerini dile getirdi. TOKİ Gaziantep Şahinbey konut projeleri ile kentsel dönüşüme büyük destek sunmuş, çok sayıda konut etaplar halinde projelendirilerek başvurulara açılmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@