Gelene 5.100 Dolar Maaş! Dubai, Londra, Berlin, Katar, Kanada, Finlandiya Sırada! Hepsi Acil İşçi Arıyor

Türkiye dışında iş arayanlar için çok sayıda ülkede özellikle belli başlı sektörlerde çalışacak personel bulunamıyor. Birçok ülke acil olarak işçi alımlarına çıkarken aylık maaşlar 5.100 Doları aşıyor

Emlak İş İlanları 05.11.2021 - 13:10 05.11.2021 - 13:10 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye dışında çalışmak isteyenler için 2021 yılının son dönemi büyük fırsatlar barındırıyor. Dünya genelinde özellikle Avrupa'nın bazı bölgeleri ile Ortadoğu'nun zengin bölgelerinde yaşanan lojistik sorunu iş olanaklarını artırdı. 

Çok sayıda yurtdışı iş ilanları yayımladılar. Ülkelerin ilanları en çok takip edilen ülkelerin başında ise Türkiye geliyor. Türkiye'de asgari ücreti 295 300 dolar bandına inmesi, işsizlik sorunu yaşanması yurtdışı iş olanaklarını daha cazip kılıyor. 

2021 SONU YURTDIŞI İŞ OLANAKLARI OLAN ÜLKELER

2021 yılı sonunda acil koduyla iş ilanı arayan ülkelerin başında İngiltere geliyor. İngiltere'de şoför sorunu ülkede çok ciddi sorunlara neden oluyor. Durum öyle bir hal aldıki raflar boşaldı. Sorunu çözmek isteyen hükümet 10.500 personel alacak. Alımlar şoför kadrolarına olacak. İngiltere dışında ayrıca Almanya ve Finlandiya diğer işçi arayan Avrupa ülkeleri oldular. 

Ortadoğu'da ise petrol zengini olan Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'de bu dönemde işçi arayan ülkeler arasında yer alıyor. Personel sorunu yaşayan bir diğer ülke Finlandiya oldu.

iş-ilanı-1

İngiltere İş İlanları - Maaş Olanakları

İngiltere kasım aralık döneminde kamyon şoförü, tır şoförü, uzun yol şoförü alımı yapacak. Sterlin üzerinden yapılan ödemeler son dönemlerde bu kadrolar için arttı. Öyle ki TL karşılığı 40.000 TL ile 45.000 TL olan aylık maaşlar ödeniyor. 

iş ilanı 1 dubai

Dubai İş İlanları - Maaş Olanakları

Dubai iş ilanlarına bakıldığında çalışanlara 2.000 Dolar ile 6.000 Dolar maaş ödeniyor. Ödemeler mesleğe göre değişiyor. Ülkede hizmet sektöründe, lojistik sektöründe, inşaat sektöründe ve petrol enerji sektöründe işçiler aranıyor. 

iş ilanı 1 katar

Katar İş İlanları - Maaş Olanakları

Katar'da en fazla personel aranan sektör hizmet sektörü. Ülkede otellerde, iş alanlarında çalışacak personeller aranıyor. Bunun dışında inşaat sektöründe de iş bulmak kolay. Maaşlar 1700 Dolar seviyesinden başlıyor. Mesleklere göre 4500 dolara kadar çıkabiliyor. 

almanya iş ilanı 1

Almanya İş İlanları - Maaş Olanakları

Almanya özellikle sağlık alanında personel ihtiyacı duyuyor. Bunun dışında otomotiv sektöründe ve fabrikalarda çalıştırılacak personeller aranıyor. Çeşitli hizmet gruplarında da iş bulmak mümkün. Ödemeler Euro üzerinden yapılıyor. Maaşlar ortalama 3.000 Euro ile 4.000 Euro arasındadır. 

iş ilanı 1 finlandiya

Finlandiya İş İlanları - Maaş Olanakları

Finlandiya'da balıkçılık, kağıt, imalat, sağlık, otomotiv ve benzeri çok sayıda alanda işçi aranıyor. Finlandiya çalışma koşulları açısından çok uygun olanaklar sunuyor. Ancak ülkenin yurtdışından gelenler için pahalı olabileceği ifade ediliyor. Maaş olanakları ise işe göre değişiyor. En düşük maaş 1200 Euro gibi gözükse de ortalama maaşlar 2700 3000 Euro bandındadır. 

YURTIŞI İŞ İLANLARI NEREDEN TAKİP EDİLİR NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Yurtdışında çalışmak isteyenler için uluslararası iş ilanları siteleri bulunuyor. Birçok yurtdışı firmaları bu siteler üzerinden ilan yayımlıyor. İlanlara bu şekilde ulaşılabilir ve firmalarla iletişime geçilerek başvuru yapılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@