Hanefi Avcı Konuştu! Darbe Riski Var Mı Yok Mu?

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, yeniden darbe olabilir mi sorusuna açıklık getirdi. 15 Temmuz 2016 Darbe Kalkışmasının seneyi devriyesine girdiğimiz şu günlerde yeni bir darbe olasılığının olup olmaması hakkında Eski Emniyet Müdürlerinden olan Hanefi Avcı’dan açıklama geldi. Terör Örgütü Büyük Bir Darbe Yedi Artık milletin bilinçlendiğini, devletin birçok kurumunda olduğu gibi Fethullahçı Terör Örgütü’nün TSK’da da büyük bir darbe yediğini, medyanın ve siyasi partilerin darbecilere karşı ne
Hanefi Avcı Konuştu! Darbe Riski Var Mı Yok Mu?

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, yeniden darbe olabilir mi sorusuna açıklık getirdi.

15 Temmuz 2016 Darbe Kalkışmasının seneyi devriyesine girdiğimiz şu günlerde yeni bir darbe olasılığının olup olmaması hakkında Eski Emniyet Müdürlerinden olan Hanefi Avcı’dan açıklama geldi.

Hanefi Avcı Konuştu! Darbe Riski Var Mı Yok Mu?

Terör Örgütü Büyük Bir Darbe Yedi


Artık milletin bilinçlendiğini, devletin birçok kurumunda olduğu gibi Fethullahçı Terör Örgütü’nün TSK’da da büyük bir darbe yediğini, medyanın ve siyasi partilerin darbecilere karşı net tavır koyduğunu ve bu noktada birlik sağladığını söyleyerek bundan dolayı da bu saatten sonra değil FETÖ’nün hiç kimsenin darbe yapamayacağını ifade etti. Ancak suikast ya da sabotaj gibi planların ihtimal dahilinde olabileceğini ileri sürdü.

Hanefi Avcı Konuştu! Darbe Riski Var Mı Yok Mu?

Eski Emniyet Müdür Hanefi Avcı henüz devletin hakiki teröristlere ulaşamadığını ileri sürerek ulaşılanların gerçek örgüt yöneticileri olmadığını ifade etti. 17-25 Aralık olaylarından 15 Temmuz kalkışmasına kadar toplum 2 buçuk sene soruşturma ve takip yapıldığını ifade eden Avcı, bu süreçte darbe kalkışması planlarından haber alınamamasının manidar olduğunu söyledi. Bu noktadan da örgütün bilmedik yöntemlerle çalıştığını ifade ederek devletin de bundan haberi olmadığını belirtti.

Eski Emniyet Müdürü'nden Dikkat Çeken Açıklamalar


Hanefi Avcı, devlet ve halk bu kadar bilinçsizken bu darbe kalkışması durdurulabiliyorsa, bu saatten sonra bilinçli bir devlet ve bilinçli bir halk ile darbe olasılıklarının imkansızlığına işaret etti.

Hanefi Avcı Konuştu! Darbe Riski Var Mı Yok Mu?

DAEŞ, El Kaide, Hizbullah ya da Güneydoğu Bölgesindeki solcu terörizm vakalarından evvel devletin bunlardan haberinin olmadığını ve ancak vakalar gerçekleştikten sonra bu sorunları çözmek için önlem aldığını ifade eden Avcı, mühim olan şeyin önceden vakalar gerçekleşmeden tedbir almak olduğunu söyledi. Bunun için çözüm olarak da güçlü bir istihbarat ve güçlü güvenlik sistemlerinin kurulması gerektiğini söyledi.

Son olarak Hanefi Avcı, Türkiye olarak öz eleştiri yapmamız gerektiğini ifade ederek bu örgütün güçlenmesine senelerce devletin kendi eliyle müsaade ettiğini belirtti. Bu noktada göreve gelen her başbakanı, cumhurbaşkanını ve dışişleri bakanlarını suçladı.