Son Dakika! Okullar 1 günlüğüne tatil edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklaması ile birlikte okulların 1 günlüğüne tatil edildiği öğrenildi.
Son Dakika! Okullar 1 günlüğüne tatil edildi

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dakika açıkladı! Yapılan açıklamalara göre okulların 1 günlüğüne tatil edildiği öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURDU!

Öğrenciler için Erdoğan tarafından : "Cumhuriyet Bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir coşkuyla kutladık. Bu coşkuyu paylaşan milletime teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, 30 Ekim Pazartesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizin 1 günlüğüne tatil edilmesi kararı aldığımızı bildirmek isterim." şeklinde açıklama ile tatil haberi duyurulmuştu.

MEB BAKANI TEKİN AÇIKLADI!

Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda tatile ilişkin şu şekilde ifadelere yer verildi;

"Sevgili Öğrencilerimiz!

Tüm ülkemiz, binlerce yıllık tarihimizden aldığımız ilhamla Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarını, şanımıza yakışır şekilde gururla kutlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda, 30 Ekim Pazartesi günü güzel ülkemizin #TürkiyeYüzyılı'ndaki teminatı olan siz çocuklarımız için okullarımızı bütün kademelerde bir gün tatil ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, sizlere sunduğu bu ??. Yıl armağanı için teşekkürlerimi sunarım.

Bugün sizlerden tek isteğim, bu güzel Cumhuriyetimizin ??. Yılı coşkusunu daha da fazla ve içtenlikle yaşamanız.
Yarın ise, Türkiye Yüzyılı'nın ilk sabahında aileniz ve sevdiklerinizle beraber uzunca bir zaman geçirerek, sizlere armağan ve emanet edilen bu şanlı Cumhuriyetin değerini ve önemini onlardan bir daha dinlemenizi istiyorum."

screenshot-22.png

81 ilde bulunan tüm öğrencilere tatil haberi duyurulmuş oldu.

Haber Editörü