Haftalık 1000 Aylık 4000 Dolar 54.000 TL Maaşla! Birleşik Arap Emirlikleri Türk Personellere Kucak Açıyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) 4.000 Dolar maaş vererek çalıştıracağı Türk Personeller arıyor. Ülkede personel alımı yapılacak sektörler, aranan meslekler, maaş, konaklama ücretleri ve diğer detaylar

Finans 15.02.2022 - 09:59 15.02.2022 - 10:07 Mustafa Karagöz

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) körfez bölgesinde bulunan ve petrol geliri ile dikkat çeken ülkelerden birisi. Yükselen ülkeler arasında yer alan BAE özellikle enerji başta olmak üzere birçok sektörde ön planda yer almak istiyor. Bu kapsamda sürekli personel alımlarına açık olan ülkede bazı meslek grupları ön plana çıkıyor. 

BAE - ABU DABİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Son dönemlerde pandeminin etkilediği sektörler Birleşik Arap Emirliklerinde personel açığının en fazla olduğu alanların başında geliyor. Personel açığının fazla olmasının anlamı daha yüksek maaş olanakları demek. Bu kapsamda ülkede ilk olarak aşağıda yer alan sektörlerde personel alımları olacak. Ancak diğer sektörler de personel istihdamları açık. 

bae-iş-ilanları-şubat-2022

4000 Dolar Maaşla Şoför

Birçok ülkede gündeme gelen lojistik ve tedarik zinciri sorunları Birleşik Arap Emirlikleri için de geçerli. Ülkede özellikle 2021 yılının ikinci yarısından itibaren hissedilen şoför açığı var. Uzun yol şoförü, tır şoförü, kamyon şoförü gibi alanlarda Birleşik Arap Emirlikleri personel alımlarını açık tutuyor. İlgili belgeler ve sertifikalara sahip olanlar için aylık 4.000 Dolar seviyesinde ancak işin zorluğuna göre daha da artan tutarlarda personel alımları yapılıyor. 

2.500 Dolar Maaşla İşçi Kadroları

Ülkede ayrıca turizm sektörü gelişmiş durumda. Bu kapsamda hizmet sektörü de üst seviyelerde hareketlilik yaşanan alanların başında gelir. Hem turizm alanında hem hizmet sektörlerinde personel alımları var. Ülkede garson, temizlik personeli, güvenlik, vasıfsız işçi, aşçı yardımcısı, mutfak personelleri, otel personelleri alanlarında iş bulmak mümkün. Maaşlar 2.500 Dolar bandından başlıyor. 

10.000'dan 25.00 Dolara Kadar Yüksek Maaş Mümkün

Ülkede vasıflı personellere ise çok yüksek maaşlar ödeniyor. Yönetici pozisyonları, mühendisler, doktorlar firmalara göre 7.000 Dolardan 25.000 Dolara kadar maaş alabilirler. Maaş tutarı en yüksek olan alanlar ise üst düzey yönetici pozisyonları. 

bae-iş-ilanları-şubat-2022-2

BU ÖZELLİKLERİ OLANLARI HEMEN ÇAĞIRIYORLAR

Birleşik Arap Emirliklerinde çalışmak isteyenler için bazı özellikler tercih sebebi. İlk olarak çalışma izni alma işlemlerini tamamlamış, İngilizce yada Arapça temel dilbilgisine sahip olanlar çok kısa ve kolay şekilde iş bulabilirler. 

İş Başvuruları: BAE'de çalışmak isteyenler ülkede faaliyet gösteren firmaların uluslararası kariyer sitelerinden yayımladıkları duyuruları takip edecekler. Duyurulara ulaşanlar firmalar yada ilgili kariyer sayfasından başvurularını yapabilecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@