Halkbank 100 Bin TL, 200 Bin TL, 300 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplamaları!

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenlere Halkbank'tan önemli fırsatlar veriliyor. Halkbank konut kredisi maliyetleri ne kadardır?

Finans 11.11.2021 - 21:48 11.11.2021 - 21:48 Engin Uzunoğlu

Ev satın almak isteyenler kendilerine uygun şartlarda konut kredisi veren Halkbank'ın kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşlteriler başta maliyetler olmak üzere çok farklı imkanları elde edebiliyorlar. Halkbank'ın düzenlediği konut kredisi kampanyası ile müşteriler ev sahibi olmak istedikleri an ihtiyaç duydukları konut finansmanına hemen erişebiliyorlar. 

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI!

Türkiye'de konut kredisi kullanarak ev satın alınmak istendiğinde genellikle vatandaşlar birikimlerinin ardından eksik kalan kısımları konut kredisi ile kapatıyorlar. Bundan dolayı da 100 bin TL, 200 Bin TL ve 300 Bin TL gibi konut kredisi maliyetleri en çok araştırma yapılan konular arasında yer alıyor. Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşteriler hangi maliyetlerle karşılaşıyorlar? 

HALKBANK KONUT KREDİSİ AYLIK FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Halkbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler güncel faiz karşılaştırmaları yapıldığında en avantajlı faiz oranı ile konut finansmanı elde edebiliyorlar. Merkez Bankası'nın faiz indirimlerinin ardından Halkbank da konut kredisi faizlerinde indirim yaptı. Şu anda Halkbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşteriler 120 ay vadeli konut kredilerini aylık yüzde 1,29 faizle kullanabiliyorlar.

HALKBANK'TAN KOLAY ÖDEME SEÇENEKLERİ

Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşteriler aynı zamanda kolay ödeme seçenekleri de elde edebiliyorlar. Kişisel bütçelerine göre ödeme planı hazırlamak isteye müşterilere Halkbank tarafından bu imkan sağlanıyor. Dileyen müşteriler çektikleri konut kredilerini aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli olarak yapabiliyorlar. 

HALKBANK 100 BİN TL, 200 BİN TL, 300 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,29 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler aylık 1.642 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 197.144 TL oluyor. 

halkbank konut kredisi hesaplama-2

Halkbank'tan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşterilere yine aylık yüzde 1,29 kredi faizi uygulanıyor. Bu kredinin aylık taksit tutarının ise 3.285 TL olduğu belirtildi. Bu şartlarda kullanılan konut kredisinin toplam maliyetinin ise 394.288 TL olduğu bildirildi. 

Halkbank'tan 120 ay vadeli 300 Bin TL konut kredisi kullanan  müşterilere de banka tarafından aylık yüzde 1,29 kredi faizi uygulanıyor. Bu kredinin aylık taksiti ise 4.928 TL oluyor. Toplam kredi maliyeti ise 591.433 TL olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@