Halkbank 100 Bin TL, 250 Bin TL, 500 Bin TL Konut Kredilerini Aylık Ne Kadar Taksitle Veriyor?

Halkbank'tan konut kredisi çekmek isteyenler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Halkbank 100 Bin TL, 250 Bin TL, 500 Bin TL konut kredilerini aylık ne kadar taksitle veriyor?

Finans 13.01.2022 - 00:03 13.01.2022 - 00:03 Engin Uzunoğlu

Konut satın almak isteyenler yüksek maliyetlerden dolayı ek kaynak elde etmeden bu işlemi gerçekleştiremiyorlar. Konut finansmanını elde etmek isteyen vatandaşların ise ilk tercihleri kamu bankaları oluyor. Kamu bankaları tarafından vatandaşlara verilen konut kredilerinde oldukça düşük bir kredi faizi uygulanıyor. Özel bankalardaki yüksek kredi faizlerine karşı kamu bankaları ev satın almak isteyen müşterilerini desteklemeyi sürdürüyorlar. 

KONUT KREDİSİNDE DÜŞÜK FAİZİN ÖNEMİ!

Konut kredisi çekerken insanlar ne kadar düşük faize erişebilirlerse o kadar kazançlı çıkıyorlar. Bir ihtiyaç kredisinin miktarı küçük ve vadesi konut kredisine göre kısa olduğu için orada kredi faizinin etkisi çok büyük olmayabiliyor. Ancak yüksek faizli bir konut kredisi kullanmak vatandaşlara çok büyük zararlar verebiliyor. Neredeyse satın alacakları evin fiyatı kadar kredi faizi ödemek zorunda kalan vatandaşlar bunun için kamu bankalarının yolunu tutuyorlar. Kamu bankaları müşterilerine aylık yüzde 1,20 faizle konut kredisi imkanı tanıyor. 

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Kamu bankası sorumluluğu ile hareket eden Halkbank tarafından müşterilerine düşük faizli konut kredisi veriliyor. Bu imkanı değerlendiren Halkbank müşterileri özel bankalarda bulamayacakları konut finansmanına ulaşabiliyorlar. Ayrıca Halkbank tarafından müşterilere avantajlı bazı koşullar da sağlanabiliyor. Bu koşulları değerlendiren müşteriler gayet uygun bir şekilde hayallerini kurdukları evleri satın alabiliyorlar. 

Halkbank'ın yaptığı konut kredisi kampanyası açıklamasına göre müşterilere 120 aya kadar vade imkanı ile konut kredisi veriliyor. Müşteriler 10 yıl vadeli olarak kullandıkları bu konut kredisini düşük faiz avantajı ile aydan aya ödeyerek satın aldıkları evin borcunu bitirp mülk sahibi oluyorlar.

Halkbank'ın müşterilerine sağladığı bir diğer konut kredisi avantajı ise kolay ödeme seçenekleri oluyor. Müşteriler kredi geri ödemelerini kişisel bütçelerinin durumuna göre planlayabiliyorlar. Bu kapsamda konut kredisi geri ödemeleri aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve esnek ödemeli şeklinde yapılabiliyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMALARI

halkbank 500 bin tl konut kredisi hesaplama

Halkbank'tan konut kredisi çeken müşterilere aylık yüzde 1,20 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çekenlerin aylık taksitleri 1.576 TL olurken toplam kredi maliyeti 189.216 TL oluyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi çekenlerin aylık taksitleri 3.942 TL olurken toplam kredi maliyetleri 473.041 TL oluyor. 120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi çekenlerin aylık taksitleri 7.884 TL olurken toplam kredi maliyetleri de 946.082 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@