Halkbank, Akbank, İş Bankası 75 Bin TL İhtiyaç Kredisi Verdikleri Müşterilerden Ne Kadar Aylık Taksit İstiyorlar?

Türkiye’de ekonomi alanında meydana gelen bozulmalar ihtiyaç kredilerine olan talepleri arttırdı. İş Bankası, Akbank ve Halkbank kaç TL taksitle 75 Bin TL ihtiyaç kredisi veriyorlar?

Finans 12.04.2022 - 17:47 12.04.2022 - 17:47 Engin Uzunoğlu

Ekonomik gelişmeler vatandaşın bir numaralı gündeme olarak kalmaya devam ediyor. Yaşanan olumsuzluklardan dolayı çok sayıda vatandaş ciddi bir mağduriyetlikle karşı karşıya kalıyor. Gelirleri sadece insani giderlerini dahi karşılamaya yetmeyen vatandaşlar sağa sola olan borçlarını kullandıkları ihtiyaç kredileri ile kapatıyorlar. Ancak bu kredilerin bir maliyet bedeli bulunuyor. Vatandaşlar uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi kullanabilmek için bankalar arasında mekik dokuyorlar. Hangi bankadan ihtiyaç kredisi kullanmak avantaj sağlıyor. 

İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKERKEN DİKKAT!

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmeye karar veren vatandaşlar bu finansman desteklerini almadan önce maliyet araştırmasının yanında bankaların uyguladıkları şartları da sorguluyorlar. İhtiyaç kredisi kullanmak için bankalara başvuru yapan müşteriler her bankada ayrı bir kredi faizi ile karşılaşıyorlar. Bu tamamen bankaların kredi politikalarındaki farklı duruştan kaynaklanıyor. 

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşteriler azami vade sürelerine uymak durumundalar. BDDK tarafından alına karar gereği bankalar ihtiyaç kredisi kullandırdıkları müşterilerine 50 Bin TL’ye kadar olan kredi tutarlarında azami 36 ay, 50 Bin TL’nin üzerindeki kredi tutarlarında azami 24 ay vade imkanı sağlayabiliyorlar. 

AKBANK 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

akbank 75 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Akbank’tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,99 faiz uygulandığını bildirildi. 24 ay vadeli 75 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler kredi vadesi devam ettiği müddetçe Akbank’a her ay 4.141 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar.

İŞ BANKASI 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

iş bankası 75 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-3

İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere banka tarafından aylık yüzde 1,95 oranında kredi faizi uygulandığı bildirildi. 24 ay vadeli 75 Bin ihtiyaç kredisi çekmek için İş Bankası’nı tercih eden müşteriler bankaya her ay 4.119 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kullanılan kredinin toplam maliyeti ise 98.872 TL olarak hesaplanıyor. 

HALKBANK 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

halkbank 75 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Halkbank’tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanıyor. 24 ay vadeli 75 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya aylık olarak 4.086 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kullanılan kredinin toplam maliyeti ise 98.081 TL şeklinde hesaplanıyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@