Halkbank Genel Müdürü Arslan Müjdeyi Verdi! Hazine ve Maliye Bakanlığı Destekli Faizsiz Kredi Başvuruları Başladı

İhtiyaç kredisi faiz oranları yükselmeye devam ederken Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan sıfır faizli kredi müjdesi verdi. Faizsiz kredi başvuruları başladı!

Halkbank Genel Müdürü Arslan Müjdeyi Verdi! Hazine ve Maliye Bakanlığı Destekli Faizsiz Kredi Başvuruları Başladı

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yeni kredi paketleri hakkında açıklamada bulundu. Pandemi döneminde vermiş olduğu destek kredileri ile hem vatandaşları hem de KOBİ'leri destekleyen Halkbank bir kere daha Halk'ın bankası olduğunu göstermişti. Koronavirüs salgını sonrasında yeni normale geçiş sürecinde de vatandaşın yanında olmayı sürdüren Halkbank yeni destek kredilerini açıkladı.

Destek kredileri hakkında açıklama yapan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan kadınlara verdikleri destekler hakkında bilgi vererek Halkbank olarak tüm Türkiye'nin bankası olma sorumluluğunu taşıdıklarını belirterek kredi çekmek isteyen vatandaşlar, esnaf, KOBİ ve kadınlara yönelik kredi kampanyaları hakkında bilgi verdi.

HALKBANK FAİZSİZ KREDİ PAKETLERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI! FAİZSİZ ESNAF KREDİSİ VE KADINLARA YÖNELİK FAİZSİZ KREDİ KAMPANYALARI

Üreten Türkiye'nin banksı olduklarını belirten Arslan "Kadın girişimcilerimiz ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli sıfır faizli kredilerden de faydalanabilmektedir. Örneğin; genç kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız için 100.000 TL limitli; en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız içinse 225.000 TL limitli, sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunuyoruz" diyerek vermiş oldukları kredi desteklerini duyurdu.

2020 senesinde verilen destek kredileri rakamlarını da açıklayan Arslan 180 bin 500 kadın esnaf ve sanatkarlara bir bölümü sıfır faizli kredi olmak üzere toplam 8 milyar liralık kredi imkanı sunduklarını dile getirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredi verdiklerini belirten Arslan "Bankamızın yaptığı tedarik anlaşmalarında, mal ve hizmet satın alımlarında; kadın girişimciler, kadın KOBİ ve esnafa ve kadın kooperatiflerine her zaman öncelik veriyoruz. Bundan sonra da desteklerimiz artarak devam edecektir" diyerek kredi desteklerini sürdüreceklerini dile getirdi.

sıfır-faizli-esnaf-kredileri HALKBANK SIFIR FAİZLİ ESNAF KREDİSİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!

Kadın girişimcilerin yanı sıra esnafa da destek kredisi vermeye devam eden Halkbank Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi, Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi ile Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenlere kredi paketlerinde 3 ayrı kredi için faizsiz kredi desteği sağlıyor. Kredi paketlerinden yararlanmak için başvurular Halkbank şubeleri üzerinden yapılıyor.