Halkbank Günde 13 TL Taksitle 36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veriyor!

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Halkbank günde 13 TL taksitle 10 Bin TL ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Halkbank'tan ihtiyaç kredisi nasıl çekilir?

Finans 17.01.2022 - 22:01 17.01.2022 - 22:01 Engin Uzunoğlu

Nakit ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken vatandaşlar ek kaynak arayışlarını sürdürüyorlar. Bu finansal problemin en erişilebilir şekilde çözümü ise bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmakla oluyor. İnsanlar bugünlerde ihtiyaç kredisi kullanmak için oldukça yüksek talepte bulunuyorlar. Ancak yükselen kredi faizleri ihtiyaç kredisi kullananların oldukça yüksek maliyetler altında ezilmelerine neden oluyor. Buna karşın kamu bankalarında müşterilere piyasa ortamına rağmen hala uygun faizle ihtiyaç kredisi veriliyor. Bu şekilde ihtiyaç kredisi veren bankalardan birisi de Halkbank oldu. Halkbank ihtiyaç kredisi koşulları nelerdir?

HALKBANK AYLIK YÜZDE 1,71 FAİZLE İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR

Özel bankalarda ihtiyaç kredisi faizleri yüzde 2'nin üzerine yerleşti. Bankacılık sektöründe özel bankaların uzun bir süre bu faiz aralığında ihtiyaç kredisi vermeye devam edeceği konuşulmaya başlandı. Buna karşın kamu bankası olarak Halkbank, Türkiye'nin zorlu sürecinde elini taşın altına sokmaya devam ediyor. Bu kapsamda Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,71 faiz uygulanıyor. Oldukça makul olan bu faiz oranı müşterilerin nakit sıkışıklığı yaşadığı bir dönemde adeta ilaç gibi geldi.

MÜŞTERİLERE GERİ ÖDEMEDE KOLAYLIK SAĞLANIYOR

Halkbank tarafından müşterilere ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde önemli kolaylıklar da sağlanıyor. Halkbank müşterileri ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde bankaya geri ödemeleri kendilerini yormadan yapabiliyorlar. Halkbank kredi kullanan müşterilere 5 ayrı geri ödeme planı hazırlayabilme imkanı tanıyor. Müşteriler kullanmış oldukları ihtiyaç kredisinin geri ödemesini aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli olarak yapabiliyorlar.

GÜNDE 13 TL TAKSİTLE 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ

halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama-5

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,71 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya her ay 395 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredi taksitinin günlük karşılığı ise 13 TL'ye karşılık geliyor. Günde 13 TL taksit ödeyenlere Halkbank'tan 10 Bin TL kredi veriliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@