Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank 25 Bin TL İhtiyaç Kredisini Kaç TL Taksitle Veriyorlar?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler kamu bankalarının kredi kampanyalarını araştırıyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 25 bin TL ihtiyaç kredisi için ne kadar taksit ödemesi istiyorlar?

Finans 10.01.2022 - 01:54 10.01.2022 - 01:54 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan ekonomik problemlerin şiddeti arttıkça vatandaşlar ihtiyaç kredisi kampanyalarına olan ilgilerini arttırıyorlar. Nakit sorunlarına ihtiyaç kredileri ile çözüm arayan vatandaşlar son dönemler ağır faiz yüklerinden dolayı ihtiyaç kredisi çekme fikrine mesafeli bakmak zorunda kalıyorlar. Özel bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek zğır mali yükleri beraberinde getiriyor. Kamu bankalarından ihtiyça kredisi çekmek ise daha düşük maliyetlerle finansal destek almak anlamına geliyor.

KAMU BANKALARINDAN İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKMEK AVANTAJLI

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler şu anda bankacılık piyasasının ortalama maliyetlerine göre daha düşük faiz yükü altına giriyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen ihtiyaç kredilerinde müşteriler makul sayılabilecek bir faiz oranı ile karşılaşıyorlar. Yaşanan nakit sıkıntısını aşabilmek için ihtiyaç kredisi kullanmak zorunda kalan vatandaşlar ise bunu kamu bankaları aracılığı ile gerçekleştirerek daha az bir maliyet yükünü sırtlamış oluyorlar. 

36 AY VADE VE ÖDEME KOLAYLIKLARI İLE 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen vatandaşlar uygun faizin yanında bazı ödeme kolaylıkları ile de karşılaşıyorlar. Bu kapsamda müşteriler çeşitli ödeme seçenekleri ile kendi nakit akışlarını karşılaştırıp kişiye özel kredi geri ödeme planı hazırlayabiliyorlar. Müşteriler 25 Bin TL'lik ihtiyaç kredisi için Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'da en fazla 36 ay vade imkanından yararlanabiliyorlar.

HALKBANK 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından yalık yüzde 1,71 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 989 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 35.735 TL olarak açıklandı.

ihtiyaç kredisi taksit hesaplaması

ZİRAAT BANKASI 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler aylık yüzde 1,83 kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi için müşteriler bankaya her ay 1.012 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu şartlarda kullanılan bir ihtiyaç kredisinin toplam maliyetinin 36.561 TL olduğu belirtildi.

VAKIFBANK 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere aylık yüzde 1,55 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar vade süresince bankaya her ay 959 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 34.651 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@