Halkbank'tan 120 Ay Vadeli 350 Bin TL Konut Kredisi Çekilirse Aylık Taksit Kaç TL Olur?

Ev satın almak isteyenlere uygun maliyetli kredi imkanı sunan Halkbank'ın konut kredisi hesaplamaları araştırılıyor. Halkbank 350 Bin TL konut kredisini aylık kaç TL taksitle müşterilerine veriyor?

Finans 10.04.2022 - 23:39 10.04.2022 - 23:39 Engin Uzunoğlu

Ev satın almak için uygun finansman arayışında olan vatandaşların yardımına Halkbank koşuyor. Halkbank müşterileri uygun maliyetlerle konut kredisi kullanıp ev sahibi olabiliyorlar. Peki Halkbank hangi şartlarda müşterilerine konut kredisi imkanı sağlıyor? Halkbank'tan konut kredisi çekerken müşterilere hangi koşullarda kredi desteği veriliyor? İşte konut kredisi çekmek isteyenleri bekleyen şartlar...

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ!

Halkbank'tan konut kredisi çekmek isteyenlere çok cazip bir kampanya düzenleniyor. Müşteriler ev satın alırken kendilerine gereken finansmanı Halkbank'tan temin edebiliyorlar. Bunun için de bankanın konut kredisi kampanyasının ayrıntıları merak ediliyor. Halkbank'a konut kredisi için başvuran müşteriler banka tarafından 120 aya kadar vade ile kredi kullanabiliyorlar.

120 ay vadeli olarak kullanılan konut kredisinin oldukça büyük önemi bulunuyor. Konut kredisi çeken müşteriler için bu kredinin geri ödemesi ciddi bir külfet oluşturuyor. Ancak 10 yıllık bir vade süresine yayılınca bu külfet bir miktar aşağıya çekilerek taksit miktarları daha ödenebilir bir seviyede olabiliyor. Bundan dolayı konut kredisinde uzun vade kredi hesaplamalarında müşteriden yana pozitif bir nitelik ortaya koyuyor.

Halkbank konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi oldukça uygun bir oran olarak değerlendiriliyor. Özel bankaların konut kredisi faizleri ile Halkbank'ın konut kredisi faizleri arasında çok ciddi bir uçurum bulunuyor. Bu durum da müşterilerin Halkbank'a yönelmelerinde arttırıcı bir etki yapıyor. 

Halkbank müşterileri konut kredisi çekmeleri halinde çeşitli ödeme kolaylıkları da elde edebiliyorlar. Müşterilere özel ödeme seçenekleri sunan Halkbank, çok kolay imkanlar sağlıyort. Genellikle bankalar kredi verdiklerinde aylık eşit taksitli geri ödeme talep ediyorlar. Ancak Halkbank müşterileri 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şekillerde kredi taksit planlaması yapabiliyorlar. 

350 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

halkbank konut kredisi maliyet hesaplaması

Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 350 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 5.518 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kullanılan kredinin toplam maliyeti ise 662.258 TL oluyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@