Halkbank'tan 50 Bin TL Taşıt Kredisi Kullananlar Ne Kadar Aylık Taksit Öderler?

Taşıt kredisi çekmek için arayışlarını sürdürenlere Halkbank'tan uygun faizli taşıt finansmanı veriliyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyasının aylık faizi yüzde kaç?

Halkbank'tan 50 Bin TL Taşıt Kredisi Kullananlar Ne Kadar Aylık Taksit Öderler?

Otomobil satın almak isteyenlerin en çok karşılaştıkları sorun finansman desteklerine erişim sıkıntısı oluyor. Son dönemlerde kredi faizlerindeki aşırı yükselişler bu konuda vatandaşların net adımlar atmalarını engelliyor. Ancak yine de piyasa şartlarına göre uygun faizle taşıt kredisi veren bankalar bulunuyor. Araç satın almak isteyenlere kamu bankaları uygun maliyetlerle nakit desteği sağlıyorlar. Halkbank da uygun bir faizle taşıt kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Halkbank'tan konut kredisi kampanyasına dair kapsamlı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre müşterilerin otomobil satın alımlarında nakit desteği belirli koşullarda veriliyor. Bu koşullar çerçevesinde Halkbank müşterileri taşıt kredisi kullanıp otomobil satın alırken ihtiyaç duydukları nakit desteği sorununu da ortadan kaldırabiliyorlar. Peki Halkbank hangi koşullarda taşıt kredisi veriyor.

Halkbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilere belirli vade sınırlamaları uygulanıyor. Değeri 120 Bin TL'ye kadar olan otomobiller için azami 48 ay, değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaki otomobiller için azami 36 ay, değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasındaki otomobiller için azami 24 ay ve değeri 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasındaki otomobiller için azami 12 ay vade yapılıyor.

Halkbank taşıt kredisi kampanyasından yararlanıp kredi çekmek isteyenler ne kadar kredi çekebileceklerini de merak ediyorlar. Bu konuda da müşterilerin satın almak istedikleri otomobillerin değerlerine bakılıyor. Bu değerlere göre belirli yüzdelerde kredilendirme yapılabiliyor. Taşıt kredisi miktarı belirlenirken bu yüzdeler son sınır oluyor ve ksinlikle aşılamıyor.

Değeri 120 Bin TL'ye kadar olan otomobillerde yüzde 70 oranında, değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaki otomobillerde yüzde 50 oranında, değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan otomobillerde yüzde 30 oranında ve değeri 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasında olan otomobillerde yüzde 20 oranında kredilendirme yapılabiliyor.

50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank taşıt kredisi kampanyası hesaplama

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.599 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 76.787 TL oluyor.

SONRAKİ HABER