Halkbank'tan 6 Destek Kredisi: 1 Sene Ertelemeli, 60 Ay Vadeli 175 Bin Lira Kredi!

Kredi çekmek isteyen kişilere Halkbank destek kredileri açıklandı, girişimcilere kredi desteği başladı. Genç girişimci ve Franchising Kredisi kampanyaları!

Finans 30.07.2021 - 15:20 30.07.2021 - 17:04 Gülcan Özer

Bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken Halkbank devlet bankası olması nedeni ile özel bankalardan çok daha büyük fırsatlar sunuyor. 

Pandemi döneminde vermiş olduğu destek kredileri ile ekonomiye can suyu sağlayan Halk Bankası yeni dönemde de destek kredileri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Vatandaşlara yönelik ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi destekleri sağlayan banka girişimcilere yönelik 6 destek kredisi kampanyası başlattı. 

HALKBANK GİRİŞİMCİ KREDİSİ: 12 AY ERTELEMELİ, 60 AY VADELİ KREDİ VERİLECEK! 

Başlatılan kampanyalar arasında yer alan Halkbank girişimci kredileri ile kendi işini kurmak isteyen kişilere büyük destekler sağlandı. Bu kapsamda banka yapmış olduğu duyurular kapsamında;

-Halk Girişimci Kredisi,

-Genç Girişimci Kredisi,

-Cesur Girişimci Kredisi,

-Usta Girişimci Kredisi,

-Tekno Girişimci Kredisi,

-Girişimcilere Franchising Kredisi olmak üzere 6 farklı kredi desteği sağlayacak. 

halkbank-grişimci-kredisi

KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLERE 12 AY ERTELEMELİ DESTEK KREDİSİ! 

Kendi işini kurmak isteyen kişileri desteklemek amacı ile başlatılan girişimci kredi kampanyaları arasında yer alan Usta Girişimci Kredisi paketi kapsamında 12 ay ana para ödemesiz dönemli olmak üzere toplam 60 ay vadeli kredi desteği veriliyor. 

Krediden yararlanmak isteyen kişilerin mesleki kuruluşlardan almış olduğu eğitim sertifika/belgesi sahibi olması, ilgili iş kolunda deneyim sahibmi olmaları, en az ilkokul mezunu olmaları ve 45 yaşından küçük olma şartlarını taşımaları yeterli olacak. 

Halkbank kredi başvurusu esnasında kurmayı düşündüğü iş kolu ile ilgili bilgi, beceriye sahip olduğunu gösteren mesleki oda ve kuruluşlardan alınmış Mesleki Yeterlilik Belgesi, Ustalık Belgesi veya İŞKUR, KOSGEB, Halk Eğitim Merkezleri, Belediyeler gibi özel ya da kamu kuruluşlarından alınmış Ustalık/Uzmanlık Eğitim Sertifikası ibraz edilmesini talep edecek. 

KADIN GİRİŞİMCİLERE DE KREDİ DESTEĞİ SAĞLANACAK! 

Girişimci kredisi paketleri kapsamında işini kurmuş olan kadın girişimciler için azami 100 bin lira, 6 aydan daha kısa süredir faaliyet gösteren ya da yeni iş kuran kadın girişimcilere ise 50 bin lira kredi desteği sağlanacak. 

Verilen kredi paketleri kapsamında istihdamın teşvik edilmesi, ekonomiye katkı sağlanması ve üretimin arttırılması amaçlanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@