Halkbank'tan Son Dakika Faiz İndrimi Açıklaması! Kurumsal Kredi Faiz Oranları Düştü Mü?

Türkiye'nin en büyük bankaları arasında yer alan ve kamu bankası olan Halkbank kurumsal kredi faiz oranları hakkında indirim yapmadıklarını açıklamadı.

Finans 25.10.2021 - 10:13 25.10.2021 - 10:13 Gülcan Özer

Kamu bankaları tarafından faiz indirimi yapılacağı haberi heyecan yaratmış, gözler kamu bankalarına çevrilmişti. Reuters tarafından yapılan faiz indirimi haberi sonrasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cemil Ertem tarafından yapılan“Kamu bankaları kredi faizlerini merkez bankasının fonlama faizi (politika faizi) seviyesine çekti" açıklaması da haberi desteklemişti. 

Bugün sabah saatlerinde haber ajansları tarafından geçilen Halkbank faiz indirimi açıklaması büyük yankı uyandırırken konu hakkında Halkbank tarafından yeni bir  duyuru daha yapıldı ve faiz indirimi haberi yalanlandı. 

HALKBANK KURUMSAL KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ MÜ?

Faiz indirimi haberinin ardından Halkbank son dakika basın açıklaması yayımladı ve söz konusu haberleri yalanladı. Halkbank tarafından yapılan açıklamada kurumsal faiz oranlarının düşürülmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı ifadelerine yer verildi ve kurumsal kredi faiz oranlarının aynı seviyede tutulduğu açıklandı. 

Bankanın zaten ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları sabit tutulmuştu. Halkbank kredi faiz oranları için ortaya atılan iddialar yalanlanırken gözler diğer kamu bankaları olan Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yapılacak olan açıklamalara çevrildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@